Menu

EL ASESINO İzmir’de 6’da 6 yaptı… Özel

20 Ağustos 2017 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda koşulan KV-8 Ayvalık Koşusu’nu, Duygu Fatura'nın sahibi Ve yetiştiricisi olduğu ve Kerem Kurt’un antrenörlüğünü üstlendiği El Asesino (Three Valleys – Amarilou, Slickly), jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

1400 metre çim pistte gerçekleştirilen 62.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Bekirim (Pressing) elde ederken, mücadeleden Akarca Beyi (Pan River) üçüncü, Erendira (Intense Focus) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan El Asesino için müddet 1’24”71 olurken, farklar ½ Boy – 1.5 Boy – 1 Boy olarak gerçekleşti.

İzmir’de 6’da 6 yaptı…

Yarış hayatına 1 Temmuz Cuma günü İzmir’de 1100 metre çim pistte kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan El Asesino, bugüne dek 14 kez start alıp 6 yarış ve 500.200 TL ikramiye kazandı.

Kum pistte hiç start almayan, Sentetik pistte ise 1 kez start alıp dördüncülük elde eden başarılı safkan, tüm yarışlarını çim pistte kazanırken, bu birinciliklerin tamamını İzmir’de etti ve Şirinyer Hipodromunda piste çıktığı 6 yarışın 6’sından da galibiyetle ayrılmasını bildi. Bundan önceki tüm birinciliklerini Barış Kurdu ile elde eden El Asesino, yılın flaş jokeyi Mustafa Çiçek ile Ayvalık Koşusunda ilk kez bir araya geldi.

Son DüzenlenmePazartesi, 21 Ağustos 2017 16:43

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık