Menu

EMPEROR SION Annesi ve Ablasının yolunda… Özel

21 Ağustos 2017 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda  düzenlenen A3 Çekirge Koşusunu, Nimet Arif Kurtel'e ait, Ayşegül Kurtel tarafından yetiştirilen ve Orkun Özelcanat tarafından antrene edilen Emperor Sion (2 yş ae Lion Heart - Dame De Sion, College Chapel), jokeyi Murat Gündüzeli ile kazandı.

2 yaşlı 6 safkan İngiliz tayının 1200 metre kum pistte birincilik mücadelesi verdiği 97.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği bu yarışa 4’te 4 yaparak gelen Anzas (Luxor) elde ederken, mücadeleden Arkansas Soul (Avangard) üçüncü, Phythm Divine (Torok) ise dördüncü olarak ayrıldılar. Kazanan Emperor Sion için müddet 1’21”85 olurken, farklar 1/2 Boy – 1/2 Boy – 1,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

3 Ayrı şehirde 5 yarış, 3 birincilik…

Yarış hayatına 11 Haziran 2017 tarihinde İstanbul’da dördüncü olduğu Şartlı-1 mücadele ile başlayan Emperor Sion, 3 ayrı şehirde ve 2 ayrı pistte 5 kez start alıp 3 yarış ve 89.000 TL ikramiye kazandı. İki birinciliğini de Bursa kum pistinde gerçekleştiren başarılı tay, Murat Gündüzeli ile start aldığı 3 yarıştan da galibiyetle ayrılmasını bildi.

LION HEART temsilcisi…

Emperor Sion’un babası; 2010 Yılı Şubat ayında Amerika’dan satın alınarak ülkemize getirilen Lion Heart (Tale of the Cat (USA) – Satin Sunrise (USA), Mr.Leader (USA))’dır. 2 Yaşında G1 Hollywood Futurity ve G3 Hollywood Prevue Stakes galibi olan safkan, 3 yaşında da G1 Haskell Invitational Handicap ve G3 Long Branch Breeders’s Cup Stakes’i kazanmıştır. Ülkemizde bugüne dek 278 tayı start alan Lion Heart’ın 179 yavrusu yarış kazanmayı başarmış olup bunların 42’si Black Type performans sergilemiştir.

Annesi ve kardeşi Çaldıran galibi…

Emperor Sion’un annesi; 2 yaşlı döneminde hiç geçilmeyen G1 Çaldıran ve G3 Prof. Tevfik Başer koşuları galibi, 7 yarış ve 240.390 TL ikramiye kazanan başarılı kısrak Dame De Sion (Collage Chapel)’dur.

6 yaşında damızlığa ayrılan kısrağın bugüne dek 9 yavrusu pistlerde boy göstermiş olup bunların içerisinde en başarılı olanı 9 koşuluk yarış kariyeri boyunca başta kendisi gibi G1 Çaldıran olmak üzere G2 SİAYSD ve G2 Uls. Kraliçe II. Elizabeth Koşularını kazanan Invincible Girl (Mountain Cat)’dir. Start alan taylarından 7’si yarış kazanmayı başaran kısrağın bu yavrularının dışında Fastnet Rock (AUS) isimli aygırdan 2017 doğumlu bir de dişi tayı bulunmaktadır.

EMPEROR SION

ae 2015

Lion Heart (USA)

Tale Of The Cat (USA)

Satin Sunrise (USA)

Dame De Sion (IRE)

College Chapel (GB)

Histoire Douce (USA)

Son DüzenlenmeSalı, 22 Ağustos 2017 09:19

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık