Menu

Adana yarışları 4 Eylül’de, Diyarbakır yarış sezonu 5 Eylül’de başlıyor! Özel

2 aylık bir aranın ardan Adana yarışları 4 Eylül Pazartesi günü başlarken, Türkiye’nin en büyük arazisine sahip olan Diyarbakır Hipodromu’nda 2017 yarış sezonunun startı 5 Eylül Salı günü verilecek.

Adana’da 41 yarış günü bulunuyor

Pistlerin bakıma alınmasıyla yarışlara kısa bir süre ara verilen Adana Yeşiloba Hipodromu’nda yılsonuna kadar, 20’si Yaz Sezonu, 21’i ise Kış Sezonu olmak üzere toplam 41 yarış günü yer alıyor. 

4 Eylül Pazartesi günü başlayacak Adana’da yarışlar, Eylül ve Ekim aylarında Pazartesi ve Cumartesi, 4 Kasım’da Cumartesi, 6 Kasım’da Pazartesi, 13 – 18 – 25 Kasım günlerinde Cumartesi, 14 – 21 – 28 Kasım günlerinde Salı, Aralık ayında Salı – Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftada 3 gün yapılacaktır. 14 Kasım’da başlayacak Kış Sezonu 31 Aralık Pazar günü sona erecek.

Diyarbakır sezonu açılıyor 

21 yarış gününün yapılacağı Diyarbakır yarış sezonunda, 79’si Arap, 77’i İngilizlere olmak üzere toplam 156 koşu planlandı.

5 Eylül‘de gerçekleşecek sezonun ilk gününde Jandarma Koşusu’nun yapılacağı yarış sezonu içerisinde, Eylül ayında Salı günleri, 1 Ekim – 12 Kasım tarihleri arasında Salı ve Çarşamba, 16 Kasım ile 14 Aralık tarihleri arasında ise Perşembe günleri yarış yapılacaktır. 2017 yılında Diyarbakır’daki yarış heyecanı 14 Aralık günü sona erecek.

Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek açılış gününe, Diyarbakır Protokolü’nün yanı sıra medya mensupları ve vatandaşlar katılacak. İlk gün koşularında Jandarma Kupası Koşusu gerçekleştirilecek.

Uluslararası Diyarbakır Karpuz Festivali Koşusu...

21 yarış programının yer aldığı Diyarbakır Hipodromu sezon içerisinde birbirinden önemli koşular da yer alıyor. Diyarbakır karpuzunu tanıtmak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Diyarbakır Valiliğinin ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl 6.’sı gerçekleştirilecek Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali Koşusu da 19 Eylül Salı günü yapılacak. Sezon içerisindeki bir diğer önemli koşulardan ise, Vali Koşusu 17 Ekim’de, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu 7 Kasım’da, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Koşusu ise sezonun son günü olan 14 Aralık’ta yapılacak.

Eylül ayında yarış günleri değişti

Yeni başlayacak Diyarbakır yarış sezonu ile kısa bir ara verilen Adana yarışlarının tekrar başlayacak olması nedeniyle Eylül ayındaki yurtiçi yarışlarında da değişiklik oldu. Buna göre Eylül ayında Pazartesi günleri Bursa ile Adana (gece), Diyarbakır ve Kocaeli (gece), Çarşamba İstanbul ve Elazığ (gece), Perşembe Ankara ve İzmir (gece), Cuma Bursa ve İstanbul (gece), Cumartesi Ankara ve Adana (gece), Pazar günleri ise gündüz İstanbul ve gece İzmir yarışları yapılacak.

 

Son DüzenlenmePazartesi, 04 Eylül 2017 13:52

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık