Menu

Horse Racing Ireland Koşusu’nu ULAN BATOR kazandı Özel

Uluslararası Yarış Festivali kapsamında 3 Eylül Pazar günü gerçekleşen ve İrlanda Yarış Otoritesi ‘Horse Racing Ireland’ adına düzenlenen KV-9/S koşuyu, Hatice Yıldız'ın sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Öcal’ın ise antrenörü olduğu Ulan Bator (3 yş de Luxor – Gençceren, Kaneko) jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

3 yaşlı İngiliz taylarının mücadele ettiği 1600 metre çim pistte gerçekleşen 87.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Churchill Fire (Lemon Drop Kid) elde ederken, mücadeleden Babadoğan (Lion Heart) üçüncü, King Of Rock (Derviş Ağa) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Ulan Bator  için müddet 1’36”50 olurken, farklar 1 Boy - Uzak - Baş şeklinde sonuçlandı. 

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibesi Hatice Yıldız’a kupasını, ITM Pazarlama Müdürü Jeremy Greene verdi. Greene ayrıca koşuyu kazanan tayın antrenörü Mehmet Öcal ile jokeyi Kadir Tokaçoğlu’na da ödüllerini takdim etti. Kupa törenine Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, TJK Eski Başkanlarından ve YKK Üyesi Behçet Homurlu, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, TJK Asli Üyesi M. Cihat Gürüz ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı. 

Son DüzenlenmePazartesi, 04 Eylül 2017 15:21

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık