Menu

EVCİMEN HARASI yeni Aşım Sezonuna güçlenen kadrosuyla giriyor Özel

Evcimen Harası Yönetiminde daha verimli ve modern yapıya geçme planları çerçevesinde Ağustos ve Eylül ayı içerisinde bazı değişikler yapıldı.

Buna göre; TJK’da 11 yıl farklı yönetici kadrolarında hizmet verip son olarak Hipodromlar Pansiyon Şefliği görevinden ayrılan, yarış camiasının yakından tanıdığı Mücahit Karadağ Hara Müdürü olarak transfer edilirken, Hara antrenörlüğüne de disiplinli çalışmasıyla sevilen İsmail Gülbudak getirildi. Bu iki transferle güçlenen Hara kadrosu şöyle oluştu;

Hara Müdürü: Mücahit Karadağ

Veteriner Hekim (Tay Grubu): Reyhan Duymuş

(önceki tecrübe Mahmudiye Aşım İst)

Veteriner Hekim (Kısrak ve Aygırlar): Halil Erat

(önceki tecrübe Dörtnal Vet. Hizm)

Hara Antrenörü: İsmail Gülbudak

Aygır Tavlası Sorumlusu: Ayhan Küçük

(uzun yıllar Cemiloğlu ve Çokay haraları hizmeti)

Ayrıca Harada 14 adet tecrübeli seyis ve bakım kadrosu istihdam edildi.

Evcimen Harasında tesis büyüklüğü tamamı kullanılan 450 dönümdür. 34 padoğa, lounge, yüzme havuzuna sahip olan hara, İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde ve merkeze 15 dakika mesafede bulunmaktadır.

Tayların hipodroma kenter aşamasına kadar getirilmeleri hara antrenörü ve 3 kişilik ekibiyle yapılmakta, bazı daimi pansiyon taylarda bu hizmetten faydalandırılmaktadır.

2017’de; Dünya Sıralamasında (Taylarının Kazanç/Kazanan Sayısı/Galibiyet dahil) tüm kategorilerde ilk 100’e Türkiye’den girebilen tek aygır olan Paddy O’Prado ve ayrıca Pulpit’in başarılı oğlu Corinthian’ı da ithal eden Evcimen Harası; Toccet, Justenuffhumor, Dutyfree, Mitico ve Ilgazhan ile toplam 7 Aygırından en az 5’ini bu sene tesisler dahilinde tutarak, 250 aşım yapmayı planlamaktadır.

Son DüzenlenmePazartesi, 25 Eylül 2017 12:42

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık