Menu

Çınar Kaymakamlığı Koşusu'nu BOLT RUNER kazandı Özel

10 Ekim 2017 Salı günü Diyarbakır Hipodromu’nda düzenlenen KV-7 Çınar Kaymakamlığı Koşusu'nu, Selahattin Çizik'e ait, Akın Ozan Köse tarafından yetiştirilen ve Serdar Veysel Kaya tarafından antrene edilen Bolt Runer (3 yş de Cuvee - Happy Roso, Sun Music), jokeyi Mehmet Ali Aktürk ile kazandı.

3 yaşlı 8 safkan İngiliz tayını bir araya getiren 1200 metre mesafeli kum pistteki 36.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Ettore (Lion Heart) elde ederken, mücadeleden Saalih (Mohicans Son) üçüncü, Oğlum Erdem (Emirim) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Bolt Runer için müddet 1’15”68 olurken, farklar 3,5 Boy - 4,5 Boy - 4,5 Boy şeklinde oluştu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi adına Ali Çizik'e kupasını, Çınar Kaymakamı Selami Kaya verdi. Törene İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Çınar İlçe Jandarma Komutanı Erdal Karsavuranoğlu, Çınar İlçe Emniyet Amiri Halil Konca, Çınar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürü Aziz Özçelik, Diyarbakır Hipodrom Müdürü Yılmaz Çelik ve davetli misafirler de katıldı.

Son DüzenlenmePerşembe, 12 Ekim 2017 10:23

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık