Menu

Ankara Bş.Bld.Bşk. Kupası bir kez daha OĞLUM BERAT’ın… Özel

12 Ekim 2017 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda koşulan A3 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Bülent Doğan’a ait, İbrahim Halil Kendirci tarafından yetiştirilen, menajerliğini Ümit Bekmezci, antrenörlüğünü ise Mülayim Anat’ın yaptığı Oğlum Berat (5yş da Victory Gallop - Halling Charge, Halling), jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

1900 metre çim pistte düzenlenen 115.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 3+ yaşlı 6 safkan İngiliz atı birincilik için mücadele verdi. Geçtiğimiz yıl aynı koşuyu Dedemşah’ın önünde kazanmayı başaran Oğlum Berat’ın değişen antrenörü ve jokeyi ile bir kez daha finişi önde geçtiği koşuda, ikinciliği 2015 yılının ikincisi ve Ümit Bekmezci'nin bu koşuda menajerliğini üstlendiği bir diğer isim olan Baybaşkan (Fliers Fantasy) elde ederken, mücadeleden Yıldırımbey (Sabırlı) üçüncü, geçen yılın da dördüncüsü olan Tambora (Unaccounted For) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Oğlum Berat için müddet 2’00”06  olurken, farklar ise Yarım Boy – Yarım Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Bülent Doğan'a kupasını, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Gökşin verdi. Törene, TJK Asli Üyesi Hayrettin Karamazı, Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt ile davetliler de katıldı.

10’uncu Grup galibiyeti

Yarış hayatına 21 Haziran 2014 tarihinde Ankara’da başlayan Oğlum Berat, bugüne dek 61 kez start alıp 15 yarış ve 3.614.330 TL ikramiye kazandı. Kum pistte 5, sentetik pistte 2 kez birinciliğe uzanan safkan, çim pistte ise 8’inci kez finişi önde geçmeyi başardı. Kadir Tokaçoğlu ile 4’üncü birlikteliğinden ilk birinciliği çıkartan safkan, bu galibiyetiyle kariyerinin 10’uncu Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

VICTORY GALLOP’un oğlu

Oğlum Berat’ın babası, yurt dışında 2000 yılında, ülkemizde ise 2008 yılında hara kadrosuna dahil edilen Victory Gallop (CAN) (Cryptoclearance)’dur. Gerek yarış kariyeri, gerekse yurtdışındaki aygır kariyeri önemli başarılarla dolu olan aygırın ülkemizde şu ana kadar 331 tayı start almış, bunların 209’u yarış kazanmayı başarmış, 68’i ise Black Type performans sergilemiştir.

Annesi GOFFS’dan alındı

Oğlum Berat’ın annesi Halling Charge (GB), 2007 yılı İrlanda Goffs Satışlarında Elusive City (USA)’den gebe olarak 12.000 €’ya satın alındı. Yarış pistlerinde bugüne dek 6 yavrusu start alan kısrağın Oğlum Berat dışındaki temsilcilerinden Empire City(Barrister) 14, Barrister(Elusive City) 5, Yağmurcan (Victory Gallop) ise 1 yarış kazanmıştır.

OĞLUM BERAT

da 2012

Victory Gallop (CAN)

Cryptoclearance (USA)

Victorius Lil (CAN)

Halling Charge (GB)

Halling (USA)

Polar Charge (GB)

Son DüzenlenmeCuma, 13 Ekim 2017 09:54

1 yorum

  • sahip
    sahip Cuma, 13 Ekim 2017 09:13 Yorum Linki

    Yetiştiricinin doy ismi 'kendir' değil Kendirci olacak.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık