Menu

SERKAN ÖZGÜR Ekürisi'nden Satılıklar Özel

Taylar


Hola Chicas 2015 d.e. Cuvee – Velo Breeze by Velociraptor

Tayımızın anneden kardeşleri arasında Siverek Beyi (696.750 TL), Yağmurun Fısıltısı (218.300TL), Denizbey (22.050 TL) bulunmaktadır. Royal abjardan olan kardeşi Siverek Beyi 14 yarış galibi olup Eceabat Kv-8, Şanlıurfa B.B.B. KV-8 galibi İzmir’de William Giraud A3 ikincisidir. Scream to Scream’den olan kardeşi Yağmurun Fısıltısı ise Münir Köseoğlu KV-7 dahil 5 yarış galibidir. Farklı aygırlardan iyi taylar veren Velo Brezee’in bu kez Cuvee’den olan yavrusudur. Cuvee en iyi iki yaşlı jenerasyonunu vermiş olup şu ana kadar 13 iki yaşlı kazanan vermiştir. Es Es Runner, Bawikal, Mi Bombon, Time Feel ile babadan kardeştir. 

Sunshine 2015 a.d. After Market – Matruşka by Always A Classic

Tayın annesi ünlü Eliyeşil kısrağı Mighty Mo’dan gelmektedir ve Always a Classic’in en iyi yavrularından olan Moon Khan’ın öz kardeşidir. Dişi Tay Deneme galibi Makita, şampiyon Cartekitt, Mi Bombon, şampiyon Yavça gibi atların yetiştiği bu aileden After Market dişi tay. Kariyerinde ilk iki çim yarışında ikinci-üçüncü olan tay hem koşu hem damızlık için ideal bir isim. Tayın babası After Market 1800-2000 metre çim şampiyonu olup tayları üç ve yukarı dönemde 1600 metre üzerinde başarılı olmaktadır.    

İsimsiz 2016 a.e. Victory Gallop – Matruşka by Always A Classic

Tayın annesi Mighty Mo kan hattı olup Classic atlar ve çimci şampiyonlar üretmektedir. Tayın babası ise ülkemizde lider aygır olmayı başaran son dönemin 1 numarası Victory Gallop’tur. Vice Regent üzerine akrabalık olan son derece uyumlu pedigrisiyle dikkat çeken tay anne hattının çim piste olan yatkınlığı ve gücü ile jenerasyonun en iyi erkekleri arasında yer almaya adaydır. Babası Victory Gallop annesi Always A Classic olan 3 tay koşmuş bunlardan Barkın KV8 ikincisi olup Gazi’de 7’inci olurken Reşatbaba isimli diğer koşan isim Şanlıurfa Veteriner Hekimler Odası KV-7 galibidir. 

İsimsiz 2016 a.e Lion Heart – Dorasura by Muhtarram

Üretken kısrak Dorasaura’nın bu kez Lion Heart’tan olan erkek tayıdır. Kuvvetli bir kana sahip olan bu kısrak Bin Ajwaad’dan Erkek Tay Deneme G1 ikincisi Dedem Kara’yı verdikten sonra hep bir şampiyon bekledik. Victory Gallop’dan verdiği El Gambo oldukça atletik yapılı bir taydı ve 5 koşu kazanan bu yavrusu da Kv7, Kv8 koşularda dereceler yaptı. Anne hattının kuvveti ile bu kısrak ve kızlarından G1 galibi bir at görmemiz yakındır. Dorasaura kızı Lady Muhtarram’ın Torok’tan verdiği Heyemola II.İnönü Koşusu G3 ikincisi olup ailenin gücünü gösteren örneklerdendir. Tayın babası Lion Heart’ın bu tip eşleşmelerden olan yavruları Amerika’da aygırlık yapabildiğinden ve 2017 yılının en fazla kazanan iki yaşlı tay sayısına ulaşan Lion Heart’ın bu erkek tayı görülmeye değer.        

İsimsiz 2016 d.e. Win River Win – Velo Breeze by Velociraptor

Siverek Beyi ve Yağmurun Fısıltısı ile anneden kardeş olan tayımız Gazi Koşusu galibi Blaze To Win’i üreten Win River Win’in erkek tayıdır. Tayın pedigrisi uzun mesafeye oldukça yatkındır. Gerek babadan gerekse de ilk iki kısrak babası Velociraptor ve Ela Mana Mou üzerinden bu mesafe etkisi geleceğinden Classic koşular için düşünülecek bir taydır.

İsimsiz 2017 d.d. Captain Rio – Mihrişah by Mountain Cat

Tayın annesi Mihrişah başarılı taylar üreten bir Mountain Cat kızıdır. Iphigeneia (648.100TL), Kasnezan (248.250TL), Hız delisi (223.450TL), Deep girl (194.920TL), Nice Of Time (94.600TL) gibi koşucu yavruları ile Mihrişah dikkat çekmektedir. Iphigeneia isimli kızı Ihlamur Kasrı KV-9, Hasan Adalı Kv8 dahil 5 kez Kısa Vadeli yarış kazanmış bir yavrusudur. Nurullah Tolon KV-7 galibi oğlu Kasnezan toplam 5 koşu galibidir. Bir başka KV-7 galibi yavrusu da 4 kez galip gelen Hız Delisi’dir. 5 koşu galibi Deep Girl, biri KV8 olmak üzere 2 koşu galibi Nice Of Time, 1 koşu galibi Yalçın Batur KV-7 üçüncüsü Dinçalhan ile adeta birincilik ve başarı makinası yavrular veren Mihrişah’ın bu tayının babası Captain Rio’dur. Bu aygır erken gelişen ve iki yaşlı olarak da başarılı olan taylarıyla tanınmaktadır. Kaneko gibi Pivotal yavrusu bir aygır olup ülkemizde 4 koşuda geçilmemiş grup atı Worldpoint, Az Kaldı, Hasty Orphan, Girl From Rio, Captain Paris ve Absolute Star isimli tayları koşmuştur.   

İsimsiz 2017 a.d. Lion Heart – Matruşka by Always A Classic

Kuvvetli anne hattına sahip Matruşka’nın bu yıl doğan Lion Heart dişi tayıdır. Erken gelişen Lion Heart taylarından her yıl 25 civarında kazanan ikili tay olmaktadır. Çimci anne hattı ile bu tay her iki pistte de başarı gösterebilir özelliktedir. Lion Heart / Always A Classic eşleşmeleri Mavi Ay (191.600 TL) kazanç yapmıştır.    

İsimsiz 2017 a.e. Luxor – Dorasaura by Muhtarram

Pedigri kalitesi ‘High Class’ olan Dorasaura’dan bu kez Luxor eşleşmeli bir erkek tay. Nasrullah kızı Dangerous Dame’in Dark Star’dan verdiği Heavenly Body isimli G1 galibi kızı bu anne hattından yer alan önemli bir isimdir. Ve bu kısrak harada Ribot gibi bir efsaneye çekilerek Tobira Cesleste’yi üretmiştir. Bu kısrak ise Celestial storm, Pressing, Mastercraftsman, Sakhee gibi atların anne hattını teşkil etmiştir. Şampiyon erkek taylar veren Luxor’a çok uyumlu pedigrisi sonunda bu erkek tayımız en iddialı olduğumuz atlarımızdan biridir.  

İsimsiz 2017 a.e. Victory Gallop – Lalla Mina by Distant Relative

Başarılı kısrak Lalla Mina son dönemde Mi Bombon isimli tayının performansı ile öne çıktı. Eliyeşil Ekürisi’nin önemli kısraklarından biri olan Mighty Mo bu hattın soy kurucu kısrağıdır. Minimo, Moon Khan, Makita, Cartekitt, Yavça, Mahmet, Mighty Moor, El Salvador, Sultan Of Swing gibi şampiyonların yetiştiği bu aileye şampiyon bir aygır yakışır dedik ve Victory Gallop çektik. Al donda erkek bu tayımız güçlü pedigrisi ile jenerasyonunun en iddialı isimlerinden biri olacaktır.

Damızlık Kısraklar


Mihrişah (Victory Gallop’tan gebe Son Çekim: 01.05) 17 Yaşında, Mountain Cat – Unforhettable Doll by .Lear Fan

Amerika’da koşucu ve kazanan taylar verem Brass Doll’un kız kardeşi olan Mihrişah Türkiye’de benzer başarılı tayları üretmiştir. Iphigeneia (648.100TL), Kasnezan (248.250TL), Hız delisi (223.450TL), Deep girl (194.920TL), Nice Of Time (94.600TL) gibi koşucu yavruları ile dikkat çeken kısrağın yavrularından Nice Of Time ise Rocket Man, I Saw The Sun, Rocket girl gibi kaliteli taylar vererek anne hattının kuvvetini göstermiştir. 

Velo Breeze (Kaneko’dan gebe, Son Çekim 30.03) 13 Yaşında, Velociraptor – St Cry Aty by Ela Mana Mou

Farklı aygırlardan iyi taylar vererek dikkat çeken Velo Breeze uzun mesafe dayanıklılık taşıyan kaliteli pedigrisi ile daha çok iş yapacak gibi gözüküyor. Siverek Beyi (696.750 TL), Yağmurun Fısıltısı (218.300TL), Denizbey (3 start, 2 ikincilik, 22.050 TL) isimli taylarını izlediğimiz kısrak .

La Santa Roja (Three Valleys’den gebe, Son Çekim 25.04) 9 Yaşında, Medicean – Dance School by Zafonic

Avrupa’nın sprinter tay veren aygırlarından olan Medicean’ın kızı olan La Santa Roja, koşu hayatında 5 kez kazanmış olup Flying Star KV24, Romance Kv6 yarışları galibidir. KV ve grup koşularda 9 tabelası da bulunan ve toplamda 316.750TL kazanç yapan La Santa Roja’nın sahada Mendip’ten 2 yaşlı bir tayı bulunmaktadır. 

Dorasaura (Boş) 17 Yaşında, Muhtarram – Taroob by Roberto

Güzel pedigrisinin hakkını verip pistlere DEDEM KARA, EL GAMBO, LADY DORA, SARI STAR, LADY MUHTARRAM (Heyemola’nın annesi) gibi atları gönderen kısrak Alleged, Roberto, Ribot gibi önemli aygırların kanını taşımaktadır. 

Matruşka (Boş) 9 Yaşında, Always A Classic – Axl Rose by Arslan

Başarılı safkan Moon Khan ile ana baba bir kardeş olan Matruşka başarılı kısrak babası Always A Classic’in yavrusudur. Pistlere iki yavrusu giden kısrağın ikinci koşan tayı After Market’ten Sunshine olup çim pistte iki kez start almış olup ilkinde ikinci diğerinde üçüncülük yapmıştır.  

Lalla Mina (Boş) 16 Yaşında, Distant Relative – Kit Kat by Karayel

Oldukça kuvvetli anne hattından gelen kısrağımız Mi Bombon’un annesidir. Şampiyon Karayel ve başarılı kısrak babası Distant Relative’in kanını taşımaktadır. Ülkemizde Minimo, Moon Khan, Makita, Cartekitt, Yavça, Mahmet, Mighty Moor, El Salvador, Sultan Of Swing, Keben gibi atların yetiştiği bu aileden yurtdışında Mighty Mo’nun erkek kardeşleri Chef De Race aygır Aristophanes, G1 galibi Combat gibi atlar da yetişmiştir.  

Fevronyabay (Boş) 6 yaşında, Unaccounted for – Whippoorwill by Coxs Ridge

Koşu kariyerini yeni sonlandırmış olan olan Fevronyabay isimli kısrağımız Unaccounted For kızıdır. Annesi Whippoorwill olup Cox’s Ridge kızıdır. 1200-1500 metrede 8 koşu galibi olan Fevronyabay 361.520 TL kazanç yapmıştır. Beypazarı Koşusu KV8 ikinciliği bulunan kısrağın anne hattı üretkendir. Şampiyon Fransız kısrak Midget’in soy kurucu kısrağı olduğu ailenin G1 galibi temsilcileri arasında Ma Biche, Kistena, Belardo, Mige, Regal Roller gibi isimler bulunur. Ailenin önemli aygırları Vimy ve Mujadil de dikkate alınırsa Fevronyabay taşıdığı kan ile önemli bir hara kariyeri yapmaya adaydır.    

İletişim: 0 541 270 35 75 – Şair GENÇER O.

 

Son DüzenlenmeCuma, 20 Ekim 2017 10:32

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık