Menu

Sedat Üründül Koşusunu SİNCLAR kazandı Özel

15 Ekim 2017 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda merhum Sedat Üründül adına düzenlenen KV-7 koşuyu, Sina Erdal'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu ve Tezcan Taşar’ın antrenörlüğünü üstlendiği SİNCLAR (4yş da Okawango – Sigar, Always A Classic), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

1400 metre çim pistte düzenlenen 60.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 3+ yaşlı 8 safkan İngiliz atı start aldı. Koşuda ikinciliği Yalpagan (Unaccounted For) elde ederken, mücadeleden Magfellow (Fantastic Fellow) üçüncü, Mahir Bey (Mountain Cat) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Sinclar için müddet 1’22”52 olurken, farklar Yarım Boy - 1,5 Boy – Yarım Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Kemal Arif Turan'a kupasını Ömer Üründül verdi. Safkanın antrenörü adına Turan'a ve kazanan  safkanın jokeyi Halis Karataş'a plaketlerini Mert Üründül verdi. Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, eski Başkanlardan Ömer Faruk Girgin, Asli Üyeler Sadettin Sükan ve Can N. Güven ile davetliler de katıldı.

Son DüzenlenmePerşembe, 19 Ekim 2017 13:25

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık