Menu

Zühtü Erişen Koşusu’nu FLASHING GIRL kazandı Özel

1975 yılında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı yapan Zühtü Erişen anısına 15 Ekim 2017 Pazar günü düzenlenen G3/D koşuyu, Yakup Elğaç'a ait, Yavuz Çiftçi tarafından yetiştirilen ve Kazım Yıldız tarafından antrene edilen Flashing Girl (3yş ad Luxor – Umutlu, Strike The Gold), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

3 yaşlı İngiliz dişi taylarının 1600 metre çim pistte start aldığı 130.000 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği Miss Helin (Bin Ajwaad) elde ederken, mücadeleden Hard Gold (Luxor) üçüncü, Yağmurun Fısıltısı (Scream to Scream) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Flashing Girl için müddet 1’36”00 olurken, farklar Baş - 2,5 Boy - 1 Boy şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi Yakup Elğaç'a kupasını Lütfü Abay verdi. Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Genel Sayman M. Ercan Emre, Asli Üye Sadettin Sükan, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile davetliler de katıldı.

İlk Grup galibiyeti

Yarış hayatına 6 Ağustos 2016 tarihinde Ankara’da kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan Flashing Girl, bugüne dek 19 kez start alıp 6 yarış ve 849.200 TL ikramiye kazandı. Sentetik ve kum pistte 1’er yarış kazanan başarılı kısrak çim pistte ise 4 kez finişi önde geçmesini bildi. 3’üncü kez bir araya geldiği Ahmet Çelik ile 2’nci kez kazanmayı başaran Flashing Girl, Zühtü Erişen koşusu ile ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

LUXOR temsilcisi

Flashing Girl’ün babası, yarış hayatı başarılarla dolu olan Distant Relative temsilcisi Luxor’dur. Hara yaşamında da tıpkı yarış kariyeri gibi son derece başarılı olan aygırın ilk jenerasyon tayları 2010 yılında start almaya başlamış ve bugüne dek koşan 198 tayından 100’ü yarış kazanmayı başarırken, 34temsilcisi ise Black Type performans sergilemiştir.

Annesi 4 yarış kazandı

Flashing Girl’ün annesi, koşu kariyeri boyunca 4 yarış ve 125.100 TL ikramiye kazanan 2004 doğumlu al kısrak Umutlu (Strike The Gold)’dur. Yarış sahalarında bugüne dek 5 yavrusu start alan kısrağın Flashing Girl dışındaki temsilcilerinden KV-8 galibi Emirşah (Always A Classic) 7, Güzel Kurşun (Sea Hero) ise 1 yarış kazanmıştır.

FLASHING GIRL

ad 2014

Luxor

Distant Relative (IRE)

Keep Shining (USA)

Umutlu

Strike The Gold (USA)

Nilgün 1

 

Son DüzenlenmePerşembe, 19 Ekim 2017 16:15

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık