Menu

MORE THAN A GAME’den muhteşem finiş Özel

3 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus A2 Yeşil Bursa Koşusu, 10 Kasım 2017 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu'nda koşuldu. Son metrelere kadar müthiş bir mücadelenin yaşandığı koşuyu, Emir Alkaş'a ait, Ron & Fran Stolich ortaklığı tarafından yetiştirilen ve Gülahmet Yıldırım tarafındanantrene edilen More Than A Game (6yş da Awesome Again - Infomint, Key to the Mint), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

1800 metre kum pistte düzenlenen 148.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Angel Horse (Sri Pekan) elde ederken, mücadeleden Kinowa (Mountain Cat) üçüncü, Rebel Yell (Dai Jin) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan More Than A Game için müddet 1’54”65 olurken, farklar Baş - Burun - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Gül Ahmet Yıldırım'a kupasını, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer verdi. Törene, Mudanya Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Engin Kurular, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Altıntaş ile Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldı.

Milyonerler Kulübü’ne girdi

Yarış hayatına 4 Nisan 2014 tarihinde Adana’da start aldığı Şartlı-1 mücadeleyi kazanarak başlayan More Than A Game, bugüne dek 41 kez start alıp 13 yarış ve 1.000.050 TL ikramiye kazandı. İthal olduğu için %75 ikramiyeye koşmasına rağmen bugünkü kazancı ile Milyonerler Kulübünün yeni üyesi olmayı hak eden safkan, hayatı boyunca çim pistte hiç start almazken, tüm yarışlarını kum pistte kazandı. Kariyerinde 8 ayrı jokeyle birinciliği bulunan More Than A Game, Ahmet Çelik ile ilk kez bir araya geldiği mücadeleden galibiyetle ayrılmasını bildi.

Amerika’dan ithal edildi

More Than A Game 2011 yılında Amerika Keeneland Satışlarından 52.000 $’a satın alındı. Bir başka anne kardeşi yine 2014 Keeneland satışlarında 100.000 $’a satılan safkanın annesi Infomint, 2 ve 3 yaşlı olarak start aldığı 6 yarışın 4’ünü kazanmayı başarmış olup yurtdışında G3 Sorato Stakes galibi ve G1 Matron Stakes ikinciliği bulunan Wild Snitch (Forest Wildcat) isimli safkanın da annesidir.

AWESOME AGAIN temsilcisi

More Than A Game’in babası 3 G1 galibiyetinin yanı sıra Game On Dude, Ghostzapper, Awesome Gem, Ginger Punch ve Wilko gibi sayısız G1 galibi safkan veren Awesome Again (Deputy Minister)’dir. Ülkemizde More Than A Game dışında My Sweet Lady isimli 6 yarış kazanmış bir temsilcisi daha bulunmaktadır.

Son DüzenlenmeCuma, 10 Kasım 2017 20:06

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık