Menu

Yürüyen Köşk Koşusu'nda CURTARALO yanıltmadı Özel

Büyük önder Atatürk’ün ağaç sevgisi ve çevre bilincinin bir sembolü niteliğindeki Yürüyen Köşk’ü Yalova’nın markası yapmak ve ulusal platformlarda tanıtmak amacıyla başlatılan girişimlere destek vermek maksadıyla 12 Kasım 2017 Pazar günü Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen KV-24/S Yürüyen Köşk Koşusunu Kemal Kurt'un sahibi ve yetiştiricisi, Yılmaz Kahraman’ın ise antrenörü olduğu Curtaralo (4yş de Kurtiniadis – Primadonna, Halling) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

2000 metre sentetik pistte düzenlenen 75.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya 3+ yaşlı 8 safkan İngiliz atı katıldı. Koşuda ikinciliği Serhuncan (Mountain Cat), üçüncülüğü Ryan Arel (Goldat), dördüncülüğü ise My Billionaire (Victory Gallop) isimli safkan ise tabelayı tamamladı. Kazanan Curtaralo için müddet 2’04”14 olurken, farklar 5 Boy - 1 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Z. Ahsen Kurum'a kupasını ve Yürüyen Köşk maketini, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman verdi.

Safkanın antrenörü Yılmaz Kahraman'a plaketini ve Yürüyen Köşk maketini, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt verirken, koşuyu kazanan atın jokeyi Özcan Yıldırım ise plaketini Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç'den aldı.

Törende ayrıca günün anısına, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün'e Yürüyen Köşk maketi hediye etti.

Son DüzenlenmePazartesi, 13 Kasım 2017 18:36

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık