Menu

8 Sene sonra tekrar pistlere dönüyor..! Özel

Son kez 26 Şubat 2010 tarihinde İzmir’de start alan ve ardından aygırlık kariyerine başlayıp bugüne dek 6’sı start almış toplam 16 taya babalık yapan Balboa (Perfect Storm – Peace Of Cake, Mujtahid), yaklaşık 8 yıl aradan sonra 13 Ocak 2018 Cumartesi günü Adana’da koşulacak olan Satış 1 koşusuna kayıt ettirildi.

Kariyerinde ikisi KV-10 olmak üzere 3 birincilik ve A3 William Giraud ikinciliği bulunan safkan, tüm yarış hayatı boyunca toplam 8 kez start aldı ve bu yarışların tamamını ilk dört sıranın içerisinde tamamladı.

Koşan yavru istatistiği düşük olduğu için aygırlık belgesi iptal edilip geçtiğimiz yılın Ekim ayında yarış sahasına geri getirilen ve muntazam idmanlarla bugüne dek çalışmalarını sürdüren safkan, bakalım 11 yaşında Haşim Tınas forması ile geri döndüğü pistlerde nasıl bir performans sergileyecek?

Son DüzenlenmeCumartesi, 06 Ocak 2018 17:51

5 yorum

 • Osman Serhan Şentürk
  Osman Serhan Şentürk Pazartesi, 05 Şubat 2018 10:07 Yorum Linki

  ''İstediği gibi at koşmak'' deyimi var ya arkadaşlar işte bunun için söylenmiş.Bu da bizim atçılığımızın ne kadar gelişmiş ülkeler seviyesinde olduğunu gösteriyor.

 • latif saydam
  latif saydam Çarşamba, 10 Ocak 2018 12:49 Yorum Linki

  bunun futboldaki karşılığı maradona veya pelenin futbola dönmesi gibi. anlamsız saçma bir olay. atı boşu boşuna koşturup ne elde ediceksiniz?

 • Çağdaş
  Çağdaş Pazartesi, 08 Ocak 2018 10:55 Yorum Linki

  Burada çok yorum okudum çok hadsizce, çirkin saldırılar dahi gördüm. Arkadaşlar ben at sahibi kişiyi şahsen tanırım. Öyle paraya ihtiyacı olan biri falan değil ve tamamen bu işin sevdalısı. Yarış hayatı biten atlarını eğer dişi ise anne yapıyor, erkek ise iyi bakılacak bir yere veriyor. Hatta kendi nakliyesini karşılıyor. Peki burada ahkam kesen hayvanseverlere soruyorum. O hipodromlarda izlediğiniz Kv ve altında koşular kazanıp yarış hayatı biten atlar ne oluyor ? Bunları araştırın önce. Balboa ya işkence edilmedi, yapamayacağı bir şey için zorlanmadı. Benim kendimde Balboa tayı vardı sattım. Çünkü sorunlu bir aygır ama çok iyi bir yarıl atı. İlk yarışları kötü olabilir ama Demirtütün ü kazanan bi eküri var başında. İlla ki kazanacak Balboa.

 • Özcan sabanci
  Özcan sabanci Pazar, 07 Ocak 2018 18:06 Yorum Linki

  Koskoca Haşim Tınas ekurisi yani bu ata mi kaldilar koşacak? Arap olsa neyse diycem ingiliz bi de.. sahada kalmaz inş.

 • Behçet İresar
  Behçet İresar Cumartesi, 06 Ocak 2018 18:10 Yorum Linki

  11 yasindaki Ingiliz ati kosturulur mu ya?! Araplardan bile SonPerde, Yurdabak, Bakisbey, Dragon disinda at gelmedi aklima...ustelik de aygirlik yapmis onca zamandir kosmamis!

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık