Menu

Kurtuluş Koşusunu GOOD CURRY rekor kırarak kazandı Özel

Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı münasebetiyle Yeşiloba Hipodromu'da 6 Ocak 2018 Cumartesi günü düzenlenen A2 Kurtuluş Koşusunu, İsmail Hadioğlu'nun sahibi ve yetiştiricisi, Arslan Birdal’ın ise antrenörü olduğu Good Curry (6 yş de Sharp Humor – Laud, Honour and Glory), jokey Halis Karataş ile kazandı. 

1400 metre kum pistte düzenlenen 165.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 4+ yaşlı tamamı erkek 6 safkan İngiliz atının birincilik mücadelesi verdiği koşuda ikinciliği Hot Chocolate (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Kreacher (Dehere) üçüncü, Ayrton (Victory Gallop) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Good Curry için müddet 1’25”00 olurken, bu derece aynı zamanda Adana 1400 metre kum pist rekoru olarak kayıtlara geçti.  Koşudaki farklar ise1,5 Boy - Boyun - 2 Boy şeklinde oluştu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci'ye kupasını ve çiçeğini, Adana Valisi Mahmut Demirtaş verdi. Törende ayrıca, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, safkanın jokeyi Halis Karataş'a çiçeğini ve hediyesini takdim ederken, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Murat Cevheribucak da, Avrupa Akdeniz Yarışçılık Federasyonu II. Başkanı ve TJK eski Başkanlarından Behçet Homurlu'ya günün anısına çiçek verdi. Törene, Adana Tarım İl Müdürü Muhammet Ali Tekin ile Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da katıldı.

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, koşular öncesi Adana Yeşiloba Hipodromu'nda incelemelerde bulundu. Hipodromda ayrıca Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen “Kurtuluş Kupası Koşusu” kapsamında Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde hazırlanan  “Osmanlı Saray Esvapları” defilesi düzenlendi. Defilede, Yüreğir Belediyesi’nin açtığı kültür evlerindeki eğitmen ve öğrencilerinin el emeğiyle hazırladığı 37 Osmanlı Hanedanı mensubunun kaftanıyla, sultan ve şehzadelere ait toplam 46 parça, 25 model tarafından sunuldu.

Son DüzenlenmePazar, 07 Ocak 2018 11:57

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık