Menu

Güzel İzmir Koşusu'nda zafer bir kez daha KINOWA'nın... Özel

5 Aralık 2018 Cuma akşamı İzmir Şirinyer Hipodromu'nda düzenlenen ve Sonbahar - Kış yarış sezonunun önemli randevularından biri olan A2 Güzel İzmir Koşusunu, geçen sene olduğu gibi bu senede Oğuz Dağlaroğlu'nun sahibi, Hüseyin Sinan Serter’in yetiştiricisi ve Yaşar Arslanca’nın ise antrenörü olduğu Kinowa (5yş de Mountain Cat - October Baby, Eagle Eyed), jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

1600 metre kum pistte düzenlenen 165.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 4+ yaşlı, 1'i dişi, 8'i erkek toplam 9 safkan İngiliz atı mücadele verdi. Koşuda ikinciliği Yalpagan (Unaccounted For) elde ederken, mücadeleden My Royal Sun (Royal Abjar) üçüncü, Gürsoyhan (Lion Heart) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Kinowa için müddet 1’39”33 olurken, farklar Boyun - 3 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Yaşar Arslanca'ya kupasını, İzmir Bölge İdare Mahkemesi 2. Kurul Başkanı Zeynel Ilıca verdi. Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Kamil Koçak ile İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan katıldı.

Son DüzenlenmePazar, 07 Ocak 2018 12:18

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık