Menu

William Giraud Koşusu'nu EL NINO kazandı Özel

7 Ocak 2018 Pazar günü ülkemizde safkan İngiliz atı yetiştiriciliğinin gelişmesinde büyük katkılar sağlayan merhum William Giraud adına düzenlenen A3 koşuyu, N. Arek Kuyumciyan'ın sahibi ve yetiştiricisi, Ahmet Giz’in menajeri ve Sarven Zadik Atilla Minasoğlu’nun antrenörü olduğu El Nıno (3yş de Victory Gallop - Platonic Chat, Danehill Dancer), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

1600 metre kum pistte düzenlenen 108.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 3 yaşlı, 1'i dişi, 5'i erkek toplam 6 safkan İngiliz tayı start aldı. İzmir’de Kasım ayından bu yana start aldığı 4’üncü yarışı da kazanan El Nino’nun ardında ikinciliği Emperor Sion (Lion Heart) elde ederken, mücadeleden Big Dadaş (Kurtiniadis) üçüncü, Aslan Adam (Halicarnassus) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan El Nino için müddet 1’41”08 olurken, farklar Uzak - 4 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Francesco Sponza'ya  kupasını Cem Aktay verdi. Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan ile kazanan tayın antrenörü S. Zadik Atilla Minasoğlu da katıldı.

Son DüzenlenmePazartesi, 08 Ocak 2018 12:13

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık