Menu

Serbest Handikap kiloları ilan edildi Özel

2018 yılında koşulacak olan Orhan Meker ve Cevdet Karataş Serbest Handikaplarına ait kilolar açıklandı.

Handikaperler Biriminin, geçtiğimiz yılın iki yaşlı safkan İngiliz tayları ile üç yaşlı safkan Arap taylarının göstermiş oldukları performanslara göre yaptığı değerlendirme neticesinde, Orhan Meker Serbest Handikapı (KV 18) listesinde 65 kg ile ilk sırada; 80. Çaldıran Koşusunu kazanan Murat Çağımnı'nın sahibi olduğu ve Oğuz Yalçın tarafından yetiştirilen Rhythm Divine isimli tay aldı.

Bu safkanı 64,5 kg ile Çaldıran Koşusu ikincisi, G2 Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth ile G1 Karayel Koşuları galibi, Vefa İbrahim Aracı'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Miss Planet (Native Khan) ikinci sırada takip ederken, 64 kg ile G2 15 Temmuz Şehitleri ve G3 Uluslararası Trakya Koşuları ikincisi ve G2 Tay Deneme Koşusu galibi, Ahmet Cavcav tarafından yetiştirilen, Ahmet Bakır'ın sahibi olduğu Armondo (Mehmet Bora) ile G2 Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu galibi, Barış Durdağ'ın sahibi ve Oğuz Tekcan’ın yetiştiricisi olduğu Last Shadow (Kaneko ) isimli safkan izledi.

Orhan Meker Serbest Handikapı Listesi için TIKLAYINIZ

3 yaşlı safkan İngiliz taylarının start alacağı bu önemli koşu 11 Nisan Çarşamba günü çim pistte 1400 metre olarak İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilecek.

Arap taylarının yer aldığı Cevdet Karataş Serbest Handikapı (KV–18/DHÖW) listesinin başında ise 66 kg ile 3 yaşlı Arap taylarının sezon içerisinde önemli G1 sınavlarından biri olan Hatay Koşusu galibi, Talip Öztürk'ün sahibi olduğu, Ahmet Kavran tarafından yetiştirilen Taliphan (Caş ) yer aldı.

Cevdet Karataş Serbest Handikapı Listesi için TIKLAYINIZ

65,5 kg ile listenin ikinci sırasında, KV–8 Datça, Nevzat Zaimoğlu İnkaya Çınarı Koşuları başta olmak üzere 9 birinciliği bulunan, M. Sabri Tuncer ve Kerem Erensoy tarafından yetiştirilen, Ahmet Korkmaz’ın sahibi olduğu Bay Emir (Kaizbert ) isimli tay yer alırken, 65 kg ile G2 Cahide ile G3 Hazım Rıza Gözlükçü koşularını kazanma başarısı gösteren, Nancy Kibar'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Güle Güle (Caş ) ile G2 Akbatur ve G3 Mehmet Ali Kiper Koşularını kazanan Selma Gülerce'nin yetiştiricisi ve sahibi olduğu Diliran (Turbo ) isimli taylar yer aldı. 

4 yaşlı Arap safkanların katılacağı bu önemli koşu ise 10 Nisan Salı günü çim pistte 1400 metre olarak Ankara 75. Yıl Hipodromunda gerçekleştirilecek.

 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 10 Ocak 2018 14:51

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık