Menu

ANTALYA Hipodromu Eylül ayında biter..! Özel

Türkiye'nin 10'uncu Hipodromu olarak yılsonunda devreye girmesi planlanan Antalya Hipodrom inşaatına hız verildi. Veliefendi Hipodromu'ndan sonra sentetik zemine sahip ikinci hipodrom olarak projelendirilen ve gece yarışlarına da uygun olarak projelendirilen Antalya Hipodromu inşaatında tempo artmış durumda. 

12 ay yarışların yapılabileceği Döşemealtı Hipodromu'nun Proje Müdürü Erdem Bey ile yapmış olduğumuz görüşmelerde; göreve gelişinin ardından inşaatın %40’lık bir ivme kazanarak hızlı ilerlediğini, Eylül ayında bitmesini beklediğini ve test otomasyonlarının yapılmasının ardından ise Kasım ayının ilk haftasında tamamlanacağının müjdesini verdi.

Yaklaşık 81 bin 762 metrekare alana kurulan Hipodromda 2.174 m Sentetik Yarış Pisti, 2.030 m Kum Yarış Pisti ile Ambulans yolu ve idman pisti yapılıyor. Yanı sıra; tribün, ahır, doping kontrol, kır kahvesi, atölye, eyerleme, enerji, trafo binaları yapılıyor. Ayrıca; kamera kulesi ve platformu, su deposu, pist sulama su deposu, led skorboard ve ekran, nalbanthane, at kliniği, gösteri ve tırıs padoğu, bitkisel peyzaj işleri, gece aydınlatması, kapalı lonj ve at indirme rampası yapılmaktadır. 

Proje Müdürü Erdem bey ile gerçekleştirdiğimiz sohbette; 250 at kalabilecek şekilde planlan Ahırlar binasında bu rakamın 500’e yükseltildiğinin bilgisini paylaştı. Türkiye’nin 10. Hipodromu olarak yarışçılığımıza kazandırılacak Döşemealtı Hipodromu, Antalya Havalimanına yaklaşık 45 km mesafede bulunuyor.

Haber: Barış Düşmez

Son DüzenlenmePerşembe, 11 Ocak 2018 11:48

1 yorum

  • ilter
    ilter Perşembe, 11 Ocak 2018 11:56 Yorum Linki

    Keşke yeni hipodromlarımız yapılırken kendi elektriğini güneş enerjisiyle üretecek şekilde planlansaydı.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık