Menu

FAKIBABA; ‘Mutluyuz, gururluyuz’ Özel

‘Kırsalda Kadın Seyisler yetişiyor’ projesi kapsamında bugün sertifikalarını almaya hak kazanan kadın seyisler için düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,kalabalık bir davetli grubuna ve basın mensuplarına hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bakanlığımız, Türkiye Jokey Kulübü ve İŞKUR işbirliği ile Elazığ ilimizde başlayıp hipodromu olan 8 ilimize yaygınlaştırdığımız ‘Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor Projesi’nin ilk mezunlarıyla bir arada olmanın huzuru, mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

“Atlar Emin Ellerde” sloganı ile yola çıktığımız projede 110 kadınımız hem teorik hem de uygulamalı eğitimleri alarak, Türkiye’nin ilk Lisanslı Kadın Seyisleri olmayı başarmışlardır. Her birini yürekten kutluyorum.

Kadınlarımızın, atların bakımındaki becerilerine ilave olarak, işin içine anne şefkati ve sevgisini de katarak atların gerçek potansiyelinin ortaya çıkarılacağına ve at yetiştiriciliğinin başarılı bir şekilde yürütüleceğine inanıyorum.”

Son DüzenlenmePerşembe, 11 Ocak 2018 12:27

2 yorum

 • Hasan bay.
  Hasan bay. Cuma, 12 Ocak 2018 12:14 Yorum Linki

  Bayram bey dediklerinize aynen katılıyorum.adanada grup koşuları koşarken diğer atlardan farklı fiziğe sahip oldupunu bu atın bende farkettim.ayrıca sistemden bahsetmiş ve bu siteye sitem etmişsiniz ki buda çok doğru.turbonun aşımdan çekilmesi ve aşım müracaatlarının iptal edilmesi hususunda bir kelam edilmedi.

 • Bayram Kaya
  Bayram Kaya Perşembe, 11 Ocak 2018 13:53 Yorum Linki

  Merhaba
  Burada elzem bir konuyu gündeme getirmek isterim; çok ciddi olarak Tümözbey adlı aygırın safkan olmadığı idiaları var kesin ağızla bu bilgiyi teyit edenler var ve zaten her tarafta bu aygırın bahsi geçtiğinde hemen yarımkan canım denmekte direk;herşeyde bir başıboşluğun artık ayuka çıktığı memleketimde bir tane başı dik onurlu dürüst insan kalmamış; ki burada siz her fırsatta duyarlılık kasıyorken sadece işinize geleni gözönünde bulunduruyorsunuz; muhalif bir konu oldumu hemen sansür ;sorarım size eşit olmayandan kaos çıkmaz mı ,bozgunculuk çıkmaz mı bu çok net bir idia iken neden bir soruşturma yapılmaz ve doğru ortaya çıkarılmaz; zaten bakın taylarına ve kendisine bile gözle görülür farklı fenomenler var; renk ,baş yapısı , sırt uzunluğu ve en önemliside h.zaman 54/ 75 soyunda böyle bir doruluk yok ki arap atında böyle bir doruluk yok.
  Sayın atahan bey biz eşit şartlarda at koşmak isteriz bakın çetin vardı birileri arkasında idiki yarım kan olduğu halde göz göre göre ikramiyeler verildi(bizzat ahpapları bana söyledi yarım kan olduğunu) devlet bunu böyle sahiplenirse gelecek nasıl sağlıklı olabilir. Lütfen bu taylar sahaya gelmeden ve daha fazla mağduriyet yaşanmadan bu yanlışlık giderilsin;çok net ifadeler var bu atın safkan arap olmadığına dair.
  Teşekkürler Selamlar

  Cevap: Ben 50 yaşındayım ve kendimi bildim bileli bu tip İDDİALARI duyarım. Halihazırda sahada bir kaç at ve aygır için de bu tip söylentiler dolaşıyor. Ancak insanları hiç bir kanıt olmadan karalamak bence doğru değil. Herkes herkesin atı için bir şeyler diyebilir. Sadece yarımkan mevzusunda değil erken doğumlu olduğu iddia edilen de pek çok at var. Bunun için yapılması gereken, bu tip iddialara muhatap olan atların yeniden kontrol edilmesi için resmi müracaatta bulunmak. Aksi taktirde söylentiyle atları ve insanları zan altında bırakmayı doğru bulmuyorum. Selamlar... (Atahan Zilcioğlu)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık