Menu

#yarissever hashtag’i sosyal medyayı salladı… Özel

Son zamanlarda yaşadıkları rahatsızlıkları ve karşılaştıkları sorunları sosyal medya üzerinden Türkiye Jokey Kulübüne iletmek isteyen yarışseverler, açılan #yarissever hashtag’ine yazdıkları yüzlerce mesajla deyim yerindeyse sosyal medyayı salladılar.

Çeşitli konulardaki şikayetlerinin yanı sıra dilek, temenni ve önerilerini de dile getiren çok sayıda yarışsever, yarış basınını da seslerini duyurması için göreve davet ettiler.

Türkiye Jokey Kulübüne attıkları şikayet mesajlarına ve maillerine geri dönüş yapılmamasından şikayetçi olan yarışseverlerin, dikkat çekmek için Kocaeli yarışlarını protesto etme çağrıları çok fazla karşılık bulamazken, sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Atahan Zilcioğlu, konu ile ilgili olarak öğle saatlerinde TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci ile bir araya geldi.

Sosyal medyada yapılan ‘haklı ve mantıklı’ eleştirilerden bazı örnekleri Başkan Ekinci ile de paylaşan Zilcioğlu, yarışseverlerin seslerini duyuramamaktan ve gönderdikleri mail ve mesajlarla ilgili hiçbir geri dönüş yapılmamasından son derece şikayetçi olduklarını, her fırsatta ‘Yarışseverler bizim velinimetimizdir’ denmesine rağmen uygulamaların hiç de bu yönde olmadığını söylediklerini iletti.

Konuyla alakalı olarak yeni bilgi sahibi olduğunu söyleyen Ekinci, Zilcioğlu’na yaptığı açıklamada; “Yarışseverlerin bu ölçüde bir rahatsızlık yaşadığının farkında değildim. Bunu şimdi öğreniyorum. Bizim bu tip konular için görevlendirdiğimiz kadrolarımız var. Konuyu araştıracağım. Şayet gerçekten yarışseverleri bu derece isyan ettirecek seviyede bir ilgisizlik varsa bunu bizim kabul etmemiz mümkün değil. İlgili birimlerden konu ile bilgi alıp, bu konuda bir eksiliğimiz varsa –ki öyle görünüyor- ne gerekiyorsa yapılması için talimat vereceğim. Her zaman söylüyorum yarışseverler bizim için son derece kıymetli. Bu sektörün ‘olmazsa olmazları’… Onları dinlemek, şikayetlerini ve taleplerini değerlendirmek de bizim asli görevlerimizden biri…” dedi.

#yarissever hashtag’inde paylaşılan mesajlardan bazıları şöyleydi;

Hangi at ile ne verir?‏ @6Gneverir 

#yarissever 1) Gizli eküri olayını bitirin 2) MBH geri gelsin 3) Ekürilerden biri çıktığında; hem çıkan atı yazan, hem ekürisini hem AGF'yi yazmış sayılsın 4) Atlar starta aynı anda girebilsin, neyi bekliyoruz? (DS hariç)

Ferhat Pusa‏ @ferhatpusa 

Özellikle Talep ve Şikayet bölümlerine atılan mesajların çoğu ya cevapsız bırakılıyor, ya da çözüm için hiçbir adım atılmıyor. Oysa #yarissever yalnızca muhattap alınmayı ve de seslerinin duyulmasını istiyor. Gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ediyoruz. @_TJK_

Deniz_07‏ @win_river_win 

YKK'nın her ilde uyguladığı farklı kararlardan

Starttan çıkmayan bize papatya falı yaptıran atlardan

Atını maiden dan çıkarmak istemeyenlerden

Para yatırırken alınan ücretlerden

Jokeylerin yarış içinde atı kayba koşmasından #yarissever olarak bıktık!

SERHANDE‏ @serhande1 

#yarissever Günde 3 yarış düzenleyerek oyuncunun cebine göz diktin! Bayilerde ücretsiz internet hizmeti dahi veremedin! Trakus her ilde olsun dedik onu bile çok gördün! Galoplar tek elden tutulsun ve yayın organlarına yasal reel verileri sunsunlar dedik onu da yapmadın!

Seth ryan‏ @SMPCrimeanTatar

#yarissever Diyorki Biz At yarışlarını seviyoruz Bahise iştirak gayemiz tabiki kazançlı çıkıp başarılı olabilmek adına Lâkin doping,start sorunu akraba At sahibi jokey ilişkileri galop istikrarsızlığı, ağır vergiler kesintiler ,agf maidan kayıpları yanlış ve istikrarsız ykk vs..

demir eşmenoğlu‏ @emenolu 

maiden koşulara dikkat edilsin küçük hesap yapan atsahibi jokeyler ifşa edilsin otorite uyuyor #yarissever

Gold pilot‏ @redentor_8383 

#yarissever - Komiserler kurulunun içerisinde mutlaka ve mutlaka eski bir jokey olmalıdır ... Komiserler kurulu At yarışından ve yarış nizamından anlamayan bilgisiz insanların tekelinde olmamalı olamaz !! @_TJK_

Champs to Champs‏ @smithwalker7878 

#yarissever Bu oyunun temiz adil, sporcu ve at sağlılığına önem verilen bir oyun olmasını diliyiyoruz. Özellikle doğuda jokeylerin son viraj dönülürken arkalarına bakıp durmaları gelen sürpriz atlar ile birlikte insanlarda şüphe uyandırıyor. @_TJK_

Ufuk Çakır‏ @sonduzluk 

Genelde tepki verilen olaylar;

1-Mahalli Komiserler Kurulu kararları (Başta İzmir Şirinyer Komiserleri)

2-Maidenden çıkmamak için dön dolaş yapan kazanma gayesi ile koşmayan atlar

3-AGF Kuralı geldikten sonra kazanan atın ekürisi çıktıysa yazılan ekürinin kazançlı görülmemesi

4- Özellikle Doğu illerindeki yarışlarda meydana gelen büyük istikrarsızlıklar. Atların kazanmak için yarış koşmadıkları, jokeylerin kazanmak için at binmedikleri tespitleri.

5- Yüksek kesintiler ve ilaveten Veraset Vergisinin % 100 arttırılması,

6- Banka E-Bayi ödeme ücretleri

7- #yarissever tag'ı na TJK ile alakalı, reklam alan veya program yapanların tepki vermemesi, katılmaması

8- Startta kalan atlar için MBH koşulmanın yeniden gündeme gelmesi

9-Her ile Trakus konuşması 10-Jokeylerin ciddiyetsiz at binmeleri, gizliden At Sahibi olmaları

Daha da uzayabilecek benim ilk etapta gördüğüm 10 madde, yarışlarla uzaktan yakından ilgisi olan herkesin hemfikir olduğu konular diyebileceğimiz gibi içlerinde Trakus ve Banka Masrafları konusu @_TJK_ nın, 7. madde şahısların diğerleri ise YKK'nın sorumluluk alanına giriyor.

en büyük eksiği veya hatası ise #yarissever in kendisine ilettiği şikayet ve önerilere cevap vermemesi, dikkate aldığını göstermemesi, yazılanları okumasına rağmen #yarissever i kendisine muhatap kabul etmemesi ve #yarissever in bu işin sermayedarı olduğunu unutması oldu

TJK müşteri ilişikilerimi dersiniz, halkla ilişkilermi dersiniz, Basın'mı adını ne koyarsanız koyun o birimi benimde yazdığım şikayetlerimi değerlendirmeye almalarına rağmen, bir kere olsun geri dönüş yapmamış, karşısındakini küçümser, önemsiz bir hava yaratmış durumdalar.

Sonuç olarak; Tepkilerimizi bence madde madde çok kafa karıştırmadan en başta bir konuya yönelerek vermeliyiz. İlk yapacağımız iş yarışların dürüstlükle devamını sağlamakla görevli fakat bunu becermek yerine işi daha da çıkmaza sokan İzmir Mahalli Komiserler Kurulu olmalı.

Protestolardaki tutarsızlıklarını ,değişmeyecek yarışı değiştirmelerini, değişecek yarışı değiştirmemelerini, start makinesinin açılmayan kapağını görmemelerini ve işlerini doğru yapmamalarını yazı haline getirelim hep beraber ortak metinle Bakanlık ve YKK nezninde şikayet edelim.

Bu yazdıklarımızın TJK ve YKK ilgili birimlerinde, bize destek olmayan ama bu sektörden ekmek yiyen, #yarissever üzerinden geçinen, beslenen kişilerce okunduğunu da biliyoruz. Bu tepkinin herkes için verildiğini anladıklarının da farkındayız. Katılanlara da teşekkür ediyoruz...

At Gerçekleri‏ @AtGercekleri 

At Gerçekleri Retweetledi: Şair Gençer O.

TJK'nın halkla ilişkiler, sosyal medya ve müşteri temsilciliği gibi birimlerinin, #yarissever ile ilgili iletişim kanallarını sürekli açık tutmalarını talep ediyorum. Gönderilen maillere, talepleri yanıtsız bırakmasınlar veya otomatik mesajla cevaplamasınlar.

BlackMan‏ @Meselaaayani

#yarissever -Maidendan kasten çıkmama olayına, -Jokey ve Aprantilerin altındaki can'a olan davranışlarına en ağır cezalara, -Galop saklama olayına, -Gizli eküri koşma olayına, -MBH geri gelmesine, -Protesto sonuçlarının belli bir standarta bağlanmasına, Düzenleme bekliyoruz !

Ahmet‏ @ahmetunalkilic 

#yarissever Zamanında cin akıllı birisinin önerisi ile kaldırılan MBH tekrar geri gelmeli... Bu sadece AT SAHİBİNİ korumaya alan eylemdir... Peki olayın finansörü olan YARIŞSEVERİ koruma tarafı nerede... Bir at starttan çıkmıyor ama koşulara dahil ediliyor NEDEN.

Bora Tuzuner‏ @boratuzuner 

At yarışı modern toplumlar için sosyal bir ihtiyactır. demiş Ulu önderimiz...modern demiş siz tam tersi geriye gidiyorsunuz #tjk #yarışsever

luca brası‏ @mehmetpolat33 

Foto finis resmini bir sonraki kosunun baslamasina kadar uzatilmasindan midemiz bulaniyor yurtdisi saniyesinde veriyor #yarissever

duty_free‏ @dutyfree38 

Vallahi helal olsun..bütün #yarıssever insanlar söylenecek herşeyi söylemiş..umarım @_TJK_ bu söylenenlere kulak verir ve gerekenleri yerine yetirir..bu tag ı açanlara ve söylenecekleri söyleyenlere çok çok tşk ediyorum..kucak dolusu alkışlar

Ares‏ @torronaga 

#yarışsever kurma yarışlar istemiyor, atlar zamanında girsin istiyor, jokeyler adam gibi binsin istiyor, mobil bayi düzeltilsin istiyor! siz ne yapıyorsunuz @_TJK_ ?

darvin black‏ @darvin_black 

@_TJK_ yüzde 20 vergi mi olur devlet resmen #yarissever kuponuna ortak

alpaslan‏ @alpaslanozgen 

#yarissever eyyy tjk!!! doğu+kocaeli kaldır eskisi gibi yaz(ist brs ilave ank) kış (adn izm) sezonu yap, günlük tek ama adam gibi program olsun, mbh geri getir, gizli eküri koşmayı + aynı yarışta kardeş jokey/apranti at binmeyi yasakla, ha bi de eski uygulamamızı geri ver!!!

ozan ulusoy‏ @OzanUlusoylu 

#yarışsever olarak yıldık açıkca kayba koşan jokey ve at sahiplerinden ve buna ceza verilmemesinden tjk nın önce tüm kuponlardan %40 vergi almasından sonrasında tutan kuponlardan %20 kesmesinden doğu yarışlarındaki saçmalıklardan hatalı komiser kararlarından(izmir/adana)

Abdullah‏ @Kalimdor2682

#yarışsever her zaman haklıdır @_TJK_ bankalarla anlaşta bu komisyon bitsin artık yeter ! İddaa da alınmıyor belirli miktar yatırılınca !

mehmet ataberk‏ @ataberk0012 

#yarissever adi ustunde YARIŞ ve SEVER..maaşlı yada primle çalisan aylikcilardan degiliz...Adil duzen olsun her gelen ata saygi duyarim...siz maaşla calisiyorsunuz!!!

Az_Amour‏ @Az_Amour_ 

@_TJK_ Bu sektörün vazgeçilmez ve yerini bir başkasıyla dolduramayacağın tek unsuru #yarissever dir.Böbürlenerek açıkladığın 5 milyar TL cironun kimin cebinden çıktığını,gerektiğinde örgütlenerek neler yapabileceğini de unutma!!!

n.ayhan‏ @AyhanNoman 

Yarış saatlerine maximum seviyede uyulsun,starta girmeyen atların sahipleri uyarılsın #yarissever

Hulusi başcı‏ @efsaneoyuncu44 

#yarissever Türk polisi suçun işlenmediği yerde de olmaz peki şuç işleyen kişi orda olmamalı sahalar temiz olmalı

Antiquario‏ @Antiquario2 

Şehirden şehire,pistten piste 4’er gün arayla kayıt edilip koşturulan atlar için sınırlandırma yapılmalı,kırbaç kullanma hakkı daha da aşağıya çekilmeli.. 9 yaş üstü atlar koşulara iştirak ettirilmemeli.. Hayvan haklarını önemsediğinizi düşünüyoruz #yarışsever

Eray Güven‏ @bombaciteacher 

#yarissever olarak tüm illerdeki Ykk üyelerinin karar verirken bir standartlarının olmasını ve aynı problemlere farklı illerde farklı kararların verilmesini istemiyorum @TJK_Sonuc

SİMİTÇİ‏ @THYPHONICRISING 

#yarissever temsilcisi olsun. Tjk kararlar alırken değişiklik yaparken Yarışsevere de kulak versin. Örneğin yeni TJK mobil çok kullanışsız. Daha önce kullanan birinin önerisi alınmamış belli

Rαмαzαη ⚡‏ @ramazananilir 

ADANA 6'Lı Dağıtılacak tevzii Yeterki dürüst koşular olsun #YarışSever tevzii patlaması Yaşatır @_TJK_ #YarıSeverine Sahip çık kafidir.

 

Son DüzenlenmeCuma, 12 Ocak 2018 16:02

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık