Menu

Kocaeli B.B.Başkanlığı Koşusunu REBEL YELL kazandı Özel

12 Ocak 2018 Cuma günü Kocaeli Kartepe Hipodromu'nda, 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımı ile gerçekleşen A3 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, A. Melih Kura'nın sahibi, Bebek İnş. San. ve Tic A.Ş.’nin yetiştiricisi, Mehmet Gündüzeli’nin menajeri ve Esma Çetin’in işse antrenörü olduğu Rebel Yell (4yş da Dai Jin - Shaw Avenue, West By West), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

1900 metre kum pistte düzenlenen 108.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda tamamı erkek 5 safkan İngiliz atın birincilik mücadelesi verdi. Etkili düzlük sprinti ile kazanmayı başaran Rebel Yell’in ardında ikinciliği Angel Horse (Sri Pekan) elde ederken, mücadeleden Rüzgar Gold (Yonaguska) üçüncü, Bavi Reş (Yonaguska) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Rebel Yell için müddet 2’02”36 olurken, farklar 2 Boy - 1/2 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Emin Kura'ya kupasını,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak verdi. Törene, TJK Asli Üyesi A. Melih Kura, Kocaeli Hipodrom Müdürü Kaan Eren ile davetliler de katıldı.

Son DüzenlenmeCuma, 12 Ocak 2018 17:41

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık