Menu

Nimet Üyken Koşusunu ŞEKER HANIM kazandı Özel

13 Ocak 2018 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda merhum ve duayen yarış yazarı Nimet Üyken anısına düzenlenen KV-6 koşuyu; Hasan S. Ekinci'nin sahibi ve yetiştiricisi, Mert Aksoy’un menajeri ve Aydın Küçükaksoy’un ise antrenörü olduğu Şeker Hanım (3yş dd Victory Gallop – Şeker Ayşe, Barnato), günün başarılı jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

1300 metre sentetik pistte gerçekleştirilen koşuda 3 yaşlı 6 safkan İngiliz tayı start aldı. Birincilik ikramiyesi 48.500 TL olan koşuda ikinciliği, Pendragon (Three Valleys) elde ederken, mücadeleden Semih Bey (Powerscourt) üçüncü, Gümüş Kafes (Perfecto) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Şeker Hanım için müddet 1’18”33 olurken, koşuda farklar Boyun - 2 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi adına TJK Asli Üyesi Can N. Güven'e kupasını Doğudan Bayülgen verdi. Törene, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı Reşat Köstem ve İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

Son DüzenlenmePazar, 14 Ocak 2018 11:51

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık