Menu

LONGINES Ödülleri Sahiplerini Buldu Özel

İsviçreli saat üreticisi Longines’in binicilik sporları dünyasıyla olan ilişkisinin en başında at yarışları bulunmaktadır. Longines aynı zamanda Uluslar arası At Yarışı Otoriteleri Federasyonunun (IFHA) resmi ortağı ve resmi zaman tutucusudur. Longines 1878 yılında jokey ve atının kazıma ve baskı tekniği ile (Gravür) yapılan bir saat üretti. Jokey ve at meraklıları arasında çok beğeni toplayan bu saat hem binicilerin hem de atların performanslarını hassas bir şekilde ölçümünü yapmaktadır. 1881 tarihinden bu yana bu saat yarış pistlerinde kullanılmaya başlanmıştır.

Bu nedenle Longines Dünyanın en iyi yarı atı ve en iyi jokey sıralamasını her yıl yapmaktadır. Sıralamaları yaparken yarışların seviyesi, mesafesi ve ayrıca yarışın koşulduğu pist gibi çeşitli parametreleri hesaba katmaktadır. Bu kriterler bir uzmanlar kurulu tarafından tanımlanmıştır. Longines her yıl en iyi genel sıralamaya sahip yarış atlarına ve jokeylere bu daldaki tüm camianın ve profesyonellerin katıldığı bir törenle ödül vermektedir.

23 Ocak Salı günü İngiltere’nin Londra şehrinde Claridge’s Hotel’de gerçekleştirilen ödül töreninde 2017 yılının sıralamasında ilk üçe giren yarış atlarına ödülleri verildi.

2017 yılında IFHA tarafından derlenen ve elit yarışlara katılan atların performanslarına dayanan dünyanın en iyi yarış atı sıralaması şu şekildedir.

1- 134 – ARROGATE - Amerika Birleşik Devletleri

2- 132 – WINX - Avustralya

3/4- 130 – CRAKSMAN - İngiltere

3/4- 130 – GUN RUNNER - Amerika Birleşik Devletleri

5- 128 – ENABLE - İngiltere

6- 126 – ULYSSES - İngiltere

7/8- 125 – CLOTH OF STARS - Fransa

7/8- 125 – HARRY ANGEL - İngiltere

9 /10/11- 124 – COLLECTED - Amerika Birleşik Devletleri

9 /10/11- 124 – KITASAN BLACK - Japonya

9 /10/11- 124 – RIBCHESTER - İngiltere          

Ödül töreninde dikkat çeken açıklamalarından birini Arrogate’nin antrenörü Bob Baffert yaptı. Baffert yaptığı röportajında dikkat çeken dünyanın en iyi sıralamasında ikinci olan Winx’ın hayranı olduğunu söylemesiydi.

 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 24 Ocak 2018 13:31

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık