Menu

Lozan Koşusu’nu kazanan YELTAY İzmir’de 3’te 3 yaptı Özel

İzmir Şirinyer Hipodromu’nda 2 Şubat 2018 Cuma günü gerçekleştirilen G2/DHT Koşusu’nu, Mahmut Kaya tarafından yetiştirilen, Davut Kaya’nın sahibi olduğu ve Hüseyin Kaya’nın antrenörlüğünü üstlendiği Yeltay (4yş ae Güntay - Yeldem, Pegasus), jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

1400 metre kum pistte 6 atın start aldığı 185.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu kazanarak İzmir’deki geçilmezliğini koruyan Yeltay’ın ardında ikinciliği Cömert Çocuk (Tuncal) elde ederken, mücadeleden Tekiner (Altaha) üçüncü, Halis Karataş ile bu önemli mücadelede boy gösteren Selkut (Özgünhan) ise dördüncü olarak ayrıldı. Koşuyu kazanan Yeltay için müddet 1’35”20 olurken farklar 4,5 boy – boyun – 4,5 boy şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Hüseyin Kaya’ya kupayı AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan takdim etti. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, İzmir Tarım İl Müdür Yardımcısı Cemil Çumak ve İzmir Hipodromu Teknik Müdür Yardımcısı Bekir Hekimoğlu da katıldı.

Son DüzenlenmePazar, 04 Şubat 2018 17:20

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık