Menu

Kocaeli Vali Koşusu’nu ATASOY kazandı Özel

13 Şubat 2018 Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromu’nda düzenlenen ve 4+ yaşlı Arap atları için sezonun önemli koşularından biri olan A3/DHT Kocaeli Vali Koşusu’nu, Ozan Taniyit'in sahibi, Sultansuyu Tarım İşletmesi’nin yetiştiricisi ve Cuma Çiçek’in ise antrenörü olduğu Atasoy (7yş aa Kara Yağız – Semir, Volga 2), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Birincilik ikramiyesi 108.000 TL olan 2000 metre kum pistteki koşuda 9 safkan start aldı. Parlak bir performans sergileyen Atasoy’un ardında ikinciliği bu koşuyu 2016 ve 2017 yıllarında kazanan Yılmabaşar (Tamerinoğlu) elde ederken, mücadeleden Kutluerinoğlu (Kutlu Er) üçüncü, Nasuhoğlu (Altaha) ise dördüncü olarak ayrıldı. Koşuyu kazanan Atasoy için müddet 2’23”92 olurken, farklar 2 Boy - Uzak - 1,5 Boyşeklinde sonuçlandı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, TJK eski Başkanı Muammer Kitapçı, TJK Asli Üyesi İ. Suat Kutlu, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Albay Osman Arslan ile Kartepe Hipodrom Müdürü Kaan Eren koşu öncesi padokta bir araya gelirlerken, koşu sonrası yapılan törende kazanan atın sahibi adına Muzbeh Tuncer'e kupasını, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy verdi.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 14 Şubat 2018 12:48

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık