Menu

İzmir Bş.Bld.Bşk.lığı Koşusunda bir kez daha KINOWA Özel

16 Şubat 2018 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromu'nda koşulan 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus A3 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu, geçen sene olduğu gibi bu senede de Oğuz Dağlaroğlu'nun sahibi, Hüseyin Sinan Serter’in yetiştiricisi ve Yaşar Arslanca’nın ise antrenörü olduğu Kinowa (5yş de Mountain Cat - October Baby /Eagle Eyed), jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

1400 metre kum pistte gerçekleştirilen 108.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 6 safkan İngiliz atı start aldı. İkinci kez bu koşuyu kazanan Kinowa’nın ardında ikinciliği koşuya tempo veren İlkaan (Lion Heart) elde ederken, mücadeleden My Royal Sun (Royal Abjar) üçüncü, Yalpagan (Unaccounted For) ise dördübcü olarak ayrıldı. Kazanan Kinowa için müddet 1’25”62 olurken, farklar 2 Boy - 1 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Müjdat Dağlaroğlu'na kupasını, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Sırrı Aydoğan verdi. Kupa törenine, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, İzmir Tarım İl Müdür Yardımcısı Cemil Çumak, TJK Asli Üyesi Tarcan İşçen, İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan ile davetliler de katıldı.

Son DüzenlenmePazar, 18 Şubat 2018 13:29

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık