Menu

Fehmi Simsaroğlu Koşusu'nda zafere EL NINO uzandı Özel

TJK’nın 3. Başkanı olarak 1960 yılında görev yapan merhum Fehmi Simsaroğlu adına 18 Şubat 2018 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen G3 koşuyu, N. Arek Kuyumciyan'ın sahibi ve yetiştiricisi, Ahmet Giz’in menajeri ve Sarven Zadik Atilla Minasoğlu’nun antrenörü olduğu El Nino (3yş de Victory Gallop - Platonic Chat, Danehill Dancer), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

1900 metre kum pistte gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 123.000 TL olan koşuda ikinciliği Alaçatı Ağası (El Salvador) elde ederken, mücadeleden sonlardaki etkili atakları ile Utkun Babacan (Kaneko) üçüncü, geç hücum edebilen safkanlardan Big Dadaş (Kurtiniadis) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan El Nino için müddet 2’02”47  olurken, farklar Uzak - 3 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Tamer Koldaş ve antrenör Sarven Minasoğlu'na kupayı TJK Asli Üyesi Onur Yetkin verdi. Törene, Asli Üyeler Hulusi Çil, Mete Albayrak, Aslan Savaşan, İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan ile davetliler de katıldı.

Son DüzenlenmePazar, 18 Şubat 2018 19:01

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık