Menu

GÖĞÜSGEREN Kum pistte namağlup… Özel

20 Şubat 2018 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda sezonun başarılı 3 yaşlı İngiliz taylarını bir araya getiren A3 Süphan Koşusu’nu, Akanay Mırız'a ait, Piraye Cemiloğlu tarafından yetiştirilen, Baha Yargı’nın menajerliğini ve Zeki Fırat’ın ise antrenörlüğünü üstlendiği Göğüsgeren (3yş de Victory Gallop – Mekin, Fantastic Fellow), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

1900 metre kum pistte gerçekleştirilen 108.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği sonlardaki atakları ile Sharpa (Kurtiniadis) elde ederken, mücadeleden Distant Shining (Luxor) üçüncü, Alberto (Dr. Fong) ise dördüncü olarak ayrıldı. Koşuyu kazanan Göğüsgeren için müddet 2’03”66 olurken, farklar 4,5 Boy - 1,5 Boy - 4 Boy şeklinde sonuçlandı. 

Kariyerinin 11’inci startında 6’ncı birinciliğine imza atan Göğüsgeren, Adana’da bu sezon start aldığı üçüncü yarışından da galibiyetle ayrılırken kum pistteki geçilmezliğini de sürdürdü. Hem çim, hem de kum pistte Grup galibiyeti bulunan 3 yaşlı tay, klasik yarışların koşulacağı İstanbul sezonu öncesindeki fit durumu ile otoritelerden tam not aldı.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 21 Şubat 2018 11:05

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık