Menu

SERDAL ADALI "Hedefim Türk atçılığını tekrar şaha kaldırmaktır" Özel

Değerli Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyeleri,

2018 yılında gerçekleşecek olan yönetim kurulu seçiminin tüm camiamıza hayırlı olmasını ve bu seçim sonucu ne olursa olsun, TJK olarak seçimden birlik ve beraberlik içinde çıkmamızı temenni ediyorum.

Sizlerin desteğiyle 2018 seçimlerinde tekrar Başkan adayı oldum. Camiamızda hoşgörü ve birlikteliğin kazanması, bir süredir ihmal edilen Türk atçılığının tekrar kalkınması için somut projelerle yönetime gelmeyi umuyorum.

Her şeyden önce geçmişte olduğu gibi “birleştirici”, “pozitif” ve “şeffaf” bir Başkanlık dönemi ortaya koyacağımı; seçimde rakip olmuş arkadaşlarla ve bize oy vermese bile atçılık camiasının tüm paydaşlarıyla birlikte çalışmaya devam edeceğimi özellikle vurgulamak isterim.

Hedefim bir süredir, özelleştirme konusuna yoğunlaşılarak ihmal edilen Türk atçılığını, tekrar şaha kaldırmaktır. Bizler Türkiye Jokey Kulübü olarak 1953 yılından bu yana, hiçbir karşılık beklemeden, gönülden bağlı olduğumuz bu sporu hep birlikte bugünlere taşımayı başarmış bir camiayız. Bundan sonra da bu sporun bizler olmadan devam etme şansı bulunmadığını açık yüreklilikle Ankara’ya ve Varlık Fonu yöneticilerine anlatacağım.

Hepsinden önemlisi, bizlerin bu özelleştirme konusuna takılı kalmadan, atçılığımızın kalkınması için faaliyetlerimize devam etmemiz ve kısa sürede Türk atçılığını Uluslararası arenada rekabet edilebilen seviyeye taşımamızdır. Elbette özelleştirme konusu ihmal edilmemelidir. Ancak tek konumuzun bu olmadığı da unutulmamalıdır.

Kültürümüz ve tarihimiz açısından büyük önemi bulunan atçılık konusunda ne yazık ki uluslararası arenada istenilen noktaya gelmiş değiliz. Türk atçılığının dünyada söz sahibi olması için eksiklerimizi tespit etmeli ve bir an önce çözüme yönelik somut projeler ortaya koymalıyız.

Tekrar göreve gelmem halinde birleştirici bir ortam tesis ederek; asli üyeler, at sahipleri ve profesyonel çalışanların içinde bulunduğu komisyonlar kurarak Türk atçılığını hak ettiği seviyeye taşımayı hedefliyorum. Modern tesislere kavuşulması için gerekli çalışmaları yapacağız. Gençlerin ilgisinin tekrar kazanılması ve hipodromlara gelen ziyaretçi sayısının artması için yeni projeler ortaya koyacağız. Seyis okulu kurarak kalifiye eleman yetiştirme ve belgelendirme konusuna el atacağız. Beyaz masa kurarak hipodromlarda, ahırlarda, idman pistlerinde, hastanelerde ve diğer tesislerde ne sorunlar varsa bunları tespit ederek çözüm üreteceğiz. Hali hazırda devam eden sosyal sorumluluk projelerini de geliştirerek devam ettireceğiz.

Ekibimle birlikte, heyecanla, canla başla Türk atçılığını yeniden kalkındırmak için yeniden Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı’na adayım. Sizlerden birlik ve beraberlik içinde desteğinizi esirgememenizi umuyorum. Tüm asli üye dostlarıma, büyüklerime, küçüklerime, camiamızın tüm paydaşlarına ve çalışanlarına buradan selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Serdal Adalı

 

NEDEN ADAYIZ?

Daha güçlü, saygın ve kucaklayıcı bir Jokey Kulübü için,

Daha kurumsal ve şeffaf bir Jokey Kulübü için,

Atçılık sporunu 7’den 70’e tanıtmak ve sevdirmek için,

Uluslararası ilişkileri geliştirmek ve başarılar elde etmek için,

Atçılık ile ilgili tüm paydaşların sorunlarını dinlemek ve çözüm bulmak için,

Türk Atçılığını Uluslararası standartlara taşımak için,

Atçılık ile ilgili tüm paydaşların hakkını korumak için,

Gerçekçi somut proleri hayata geçirmek için,

Kamu ve sektörün tüm paydaşları ile yürütülecek güçlü lobi faaliyetleri için…

 www.tjk2018.com

Son DüzenlenmeCuma, 23 Şubat 2018 11:37

2 yorum

  • dobracı
    dobracı Cuma, 23 Şubat 2018 13:31 Yorum Linki

    BEN Mİ KAÇIRDIM ACABA? Serdar adalı seçim mottosunda "Hedefim Türk atçılığını tekrar şaha kaldırmaktır " demiş ne zaman Türk atçılığı şaha kalkmıştı acaba Serdar bey keşke o zamanıda söyleseydiniz.Türk atçılığı her zaman bahisçinin sırtına binerek her türlü dolabın döndüğü bir kısır döngünün içinde kıvranmış ve şimdide can çekişmenin eşiğine gelmiştir.

  • Fuat Mert Kaya
    Fuat Mert Kaya Cuma, 23 Şubat 2018 13:15 Yorum Linki

    Muhakkak ki bu satirlara sigmasi icin bu kadar genel ifadeler var. Ozellikle sonda belirtilen basliklarin detaylarini gorebilsek cok guzel olur. Bir geribildirim olarak iletme sansiniz olursa sevinirm

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık