Menu

TJK’da yeni Başkan burun farkıyla SERDAL ADALI Özel

25 Şubat 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda yapılan Türkiye Jokey Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda Başkanlığa, ikinci turda kullanılan 111 oyun 56'sını alan Serdal Adalı seçildi.

Kıran kırana mücadele oldu…

1’i geçersiz olmak üzere 115 üyenin oy kullandığı kongrenin ilk tur oylamasında Serdal Adalı 45 oy alırken, Yasin Kadri Ekinci 35, Cüneyt Çalıcıoğlu ise 34 oy aldı. Tüzük gereği Cüneyt Çalıcıoğlu ilk turda 1 oy farkla elendi.

İkinci turda 114 üye yeni Başkanı seçmek için yeniden sandığa gitti. 3 Oyun geçersiz sayıldığı bu oylamada kıran kırana bir mücadele oldu. Son oylara doğru bir ara 3 oy farkla öne geçen Yasin Kadri Ekinci, son 5 oyda tekrar atak yapan Serdal Adalı’ya direnemeyince seçimi 1 oy farkla 56’ya 55 Serdal Adalı kazandı.

Yönetim en çok oyu Sadettin Atığ aldı…

Genel Kurul'da, Yönetim Kurulu Asli Üyeliklerine ise; Sadettin Atığ, Tuğban İzzet Aksoy, Yüksel Göktürk, Adil Mert Kaya, Ahmet Özbelge ve Hakan Yücetürk seçildi. Bu isimler içerisinde en yüksek oyu 37 oyla Sadettin Atığ aldı. Atığ’ı 35 oyla Tuğban İzzet Aksoy, 32 oyla Yüksel Göktürk, 31 oyla Adil Mert Kaya, 25 oyla Ahmet Özbelge ve 23 oyla Hakan Yücetürk takip etti.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise sırasıyla şu isimlerden oluştu. Can N. Güven, Faruk Tınaz, M. Doruk Yılmaz, Murat Kadaifçioğlu ve Ender Aydıner.

2012-2015’den sonra bir dönem daha…

2012 – 2015 yılları arasında da Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı görevinde bulunan Serdal Adalı seçim sonrası yaptığı kısa açıklamada “Artık seçim geride kaldı. Herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra elbirliği ile camia için çalışma zamanıdır” dedi.

 

 

@ Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

 

 

Son DüzenlenmePazar, 25 Şubat 2018 18:36

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık