Menu

Son Çaldıran galibi RHYTHM DIVINE sezonu açıyor Özel

Geçtiğimiz yılın 2 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus tek klasik mücadelesi olan G1 Çaldıran Koşusunu kolay bir şekilde kazanarak bir anda dikkatleri üzerine çeken Murat Çağımnı’ya ait Rhythm Divine (Torok – Stainless, Unaccounted For), sezonu 2 Mart 2018 Cuma günü Kocaeli Hipodromu’nda koşulacak olan A3 İzmit Koşusu ile açacak…

1800 Metre kum pistte gerçekleştirilecek olan 108.000 TL ikramiyeli koşuda, geçen yıl ilk kez Çaldıran Koşusunda bir araya geldiği başarılı jokeyi Mustafa Çiçek ile start alacak olan klas safkan, 3 Yaşlı İngiliz taylarının en önemli koşularına ev sahipliği yapacak olan İstanbul sezonu öncesi 131 gün aradan sonra Kocaeli kum pistinde ilk sınavını verecek.

5’te 3 yaptı

Yarış hayatına 1 Ağustos 2017 tarihinde Kocaeli’nde kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan Rhythm Divine, bugüne dek 5 kez start alıp 3 yarış ve 669.900 TL ikramiye kazandı. Sentetik pistte henüz start almayan, kum pistte ise 3 kez koşup 2 kez kazanan başarılı tay, 2 kez ayak bastığı çim pistteki ilk birinciliğini Çaldıran Koşusu ile elde etti. İlk iki birinciliğini M.S.Badışoğlu ile elde eden Rhythm Divine, Mustafa Çiçek ile ilk kez bir araya geldiği Çaldıran Koşusundan  zaferle ayrılırken aynı zamanda kariyerinin ilk Grup koşu birinciliğine de imza atmış oldu.

TOROK temsilcisi

Rhythm Divine’nin babası G1 Anafartalar Koşusu galibi Torok (Singspiel)’dur. Yarış hayatı boyunca 12 kez start alıp 4 kez kazanan safkanın ilk jenerasyon tayları 2016 senesinde start almaya başlamış olup 2017 yılı Gazi Koşusu galibi Piano Sonata’nın da babası olan başarılı aygırın bugüne dek koşan 37 yavrusundan 22’si yarış kazanmayı başarmış, az sayıdaki temsilcisine rağmen 7’si de Black Type performans sergilemiştir.

Annesi UNACCOUNTED FOR kızı

Rhythm Divine’nin annesi 2 yaşında İzmir’de 3 kez start alıp 1 üçüncülük, 1 kez de ikincilik elde ettikten sonra damızlığa ayrılan Stainless (Unaccounted For)’dir. Jetfly (Torok) isimli ilk yavrusu 3 yarış kazanıp A3 Pansiyon Hara Koşusu dördüncülüğü elde eden kısrağın ikinci tayı Rhythm Divine olup Black Bishop’dan 2017 doğumlu bir dişi ve Justenuffhumor’dan 2018 doğumlu bir de erkek tayı bulunmaktadır.

 

Son DüzenlenmePerşembe, 01 Mart 2018 13:58

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık