Menu

Safkanlar bir kez daha ÖZGECAN ASLAN Anısına koştular… Özel

Türkiye’de kadına yönelik şiddetin her türlü boyutunu derinden etkilenerek yaşadığımız son dönemlerde, kadına şiddete hayır demek ve toplumda farkındalık yaratabilmek amacıyla Türkiye Jokey Kulübü tarafından bu sene 4’üncüsü düzenlenen Özgecan Aslan Koşusu, 6 Mart 2018 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Jokey Kulübü’nün önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan “Özgecan Aslan Koşusu”, “Kadına şiddete son” çağrısıyla toplumda kadın olmanın önemine vurgu yaparak, kadına yönelik şiddet konusunda bilinç ve farkındalık geliştirmek amacıyla düzenleniyor. Bu senekikoşuya; Türkiye Jokey Kulübü’nün yeni başkanı Serdal Adalı ve yeni Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Özgecan Aslan’ın Ailesi de katıldı.

TJK Başkanı Serdal Adalı:Bugün burada, kulübümüzün önemli bir sosyal sorumluluk projesinin sürekliliğine olan inancımızı ve çok önemsediğimiz bu sosyal sorunumuzla ilgili hassasiyetimizi göstermek için sizlerle bir aradayız. Atlarımız birazdan Adanamızda piste çıkacak ve Rahmetli Özgecan Aslan kardeşimizle özdeşleşen, toplumumuzun kanayan yarasına dikkat çekerek farkındalık yaratmak üzere; 4. kez “Kadına Şiddete Son” demek için koşacak. Tüm kalbimle, şiddetin her türlüsünün ama özellikle de kadına şiddetin son bulmasını, şiddetin hiçbir zaman, hiçbir sorunun çözümü olmadığının ve olamayacağının unutulmamasını diliyorum” dedi.

PADRINO kazandı

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 4+ yaşlı 6 safkan İngiliz atının, 1200 metre kum pistte birincilik mücadelesi verdiği KV-8/S koşuyu, Kamil Arda tarafından yetiştirilen, Başak Milli'nin sahibesi olduğu Padrino (Okawango – Venedik, Always A Classic), jokeyi Mücahit Bayır ile kazandı. 5 yaşındaki al erkek safkan bu önemli koşuyla birlikte 25. startında 7. birinciliğine ulaşmış oldu. Birincilik ikramiyesinin 66.500 TL olduğu koşuda ikinciliği Spartacus (Mountain Cat) elde ederken, mücadeleden Runner Bull (Victory Gallop) üçüncü, Oğlum Beratım (Dai Jin) da dördüncü olarak ayrıldı. Koşuyu kazanan Padrino için müddet 1’14”13 olurken, farklar 4 Boy - 2,5 Boy - Uzak şeklinde gerçekleşti.

Koşuyu kazanan atın sahibesi Başak Milli adına TJK Asli Üyesi Halid Milli‘ye kupasını Başkan Serdal Adalı verdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan'a günün anısına bir kupa takdim etti.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 07 Mart 2018 16:24

1 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık