Menu

Dünya Kadınlar Günü Koşusu'nu OĞLUM MURAT kazandı Özel

Kadınlarımıza karşı duyulan sevgi ve saygıyı gösterebilmek adına İstanbul Veliefendi Hipodromunda bu yıl 2’ncisi düzenlenen KV-7 Dünya Kadınlar Günü Koşusu’nu, Ali Çelik'in yetiştiricisi ve sahibi, Abdullah Koyuncu’nun ise antrenörü olduğu Oğlum Murat (Torok), jokeyi Mehmet Kaya idaresinde kazandı.

2000 metre sentetik pistte gerçekleşen 54.500 TL ikramiyeli koşuya 3 yaşlı 4 safkan İngiliz tayı katıldı. Kariyerinin 19’uncu startında 4’üncü birinciliğini elde eden Oğlum Murat’ın ardında ikinciliği Joshua (Youmzain) elde ederken, mücadeleden bu seneki ilk koşusuna çıkan G2 Sakarya Koşusu galibi Bayezid (Most Improved) üçüncü, Champ Lion (Lion Heart) ise dördüncü olarak ayrıldı. Koşuyu kazanan Oğlum Murat için müddet 2’09”28 olurken, farklar 2,5 Boy - Burun - Uzak şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan tayın sahibi Ali Çelik'e kupasını Eren Adalı verdi. Şeref Tribünü'nde gerçekleştirilen kupa törenine TJK Kadın Asli Üyeleri, Asli Üye eşleri, kadın personeli ile davetli kadın misafirler katıldı.

Son DüzenlenmePerşembe, 08 Mart 2018 12:17

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık