Menu

Adana Vali Koşusu bu defa AŞEMEZ’in… Özel

Adana Yeşiloba Hipodromu'nda 10 Mart 2018 Cumartesi günü düzenlenen G3/DHT Adana Vali Koşusu'nu, Erdal Öztürk'ün sahibi, Hilmi Giray’ın yetiştiricisi ve Nurullah Güven’in ise antrenörü olduğu Aşemez (7yş aa Yalaz – Dilayda, Kalamış), kendisi ile bütünleştiği başarılı jokeyi Deniz Yıldız ile kazandı.

1400 metre kum pistte gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 123.000 TL olan koşuda 4+ yaşlı 7 safkan Arap atı mücadele etti. Geçtiğimiz sene bu koşuyu ikinci olarak tamamlayan Aşemez’in bu defa kazanmayı başardığı koşuda ikinciliği jokeyinin soğukkanlı binişi ile Firikya (Ağa Karaca) elde ederken, mücadeleden bu yarışa üst üste 5 birincilikle gelen Atasoy (Kara Yağız) üçüncü, Gökkurt (Hisarhan) ise dördüncü olarak tamamladı. Kazanan Aşemez için müddet 1’35”99 olurken, koşuda farklar 1/2 Boy - 2 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Erdal Öztürk'e kupasını ve çiçeğini Adana Valisi Mahmut Demirtaş verdi. Törene, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Cevheribucak, Tarım İl Müdürü Muhammet Ali Tekin, TJK Asli Üyesi Mehmet Milli, Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır ile davetliler de katıldı.

Son DüzenlenmePazar, 11 Mart 2018 14:32

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık