Menu

EGE DERBİSİ'nde zafer REBEL YELL'in... Özel

11 Mart 2018 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda koşulan ve 4+ yaşlı İngiliz atlarına mahsus sezonun en önemli mücadelesi olan G2 Ege Derbisi’ni, Bebek İnş.San.ve Tic.A.Ş. tarafından yetiştirilen, A.Melih Kura’nın sahibi, Mehmet Gündüzeli’nin menajeri ve Esma Çetin’in ise antrenörü olduğu Rebel Yell (4yş da Dai Jin – Shaw Avenue, West by West), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

2200 metre kum pistte gerçekleştirilen 185.000 TL ikramiyeli koşuda düzlükteki güçlü atakları ile sonuca giden Rebel Yell’in ardında ikinciliği yine sonlarda çok kuvvetli gelen isimlerden Cooger (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden koşuyu forse eden Can Dadaş (Scarface) üçüncü, İzmir’de ilk kez start alan ve başlarda koşuya adapte olmakta zorlanan Oğlum Berat (Victory Gallop) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Rebel Yell için müddet 2’23”71 olurken, farklar 1.5 boy – 2.5 boy – 2.5 boy olarak gerçekleşti.

Koşu sonrası yapılan törende koşuyu kazanan Rebel Yell’in sahibi A.Melih Kura’ya kupasını TJK Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı verdi.

Son DüzenlenmePazartesi, 12 Mart 2018 12:12

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık