Menu

Yasin Milli Koşusu'nu DENİZİM kazandı Özel

8 Nisan 2018 Pazar akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu'nda merhum Yasin Milli adına düzenlenen KV-7 / DHÖW koşuyu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen, Semra Aksu'nun sahibi ve Muzaffer Kılıçseren’in sahibi olduğu Denizim (5yş ke Altaha – İlkehanım, Yelhan), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

1900 metre kum pistte gerçekleştirilen 4 yaşlı Arap atlarına mahsus koşuda 6 ay aradan sonra pistlere geri dönen klas safkan Denizim’in ardında ikinciliği Enderefe (Tamerinoğlu) elde ederken, mücadeleden Yükselim (Bilgin) üçüncü, Katı Semih (Gobakbey) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Denizim için müddet 2’15”82 olurken, farklar 2 Boy - Burun - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan atın sahibi Semra Aksu'ya plaketini merhum Yasin Milli'nin torunu ve TJK Asli Üyesi Halid Milli verirken, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de safkanın antrenörü Muzaffer Kılıçseren'e çiçek takdim etti. Törene Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak, TJK Asli Üyesi Mehmet Milli ile Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da katıldı.

 

Son DüzenlenmeSalı, 10 Nisan 2018 15:22

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık