Menu

Ankara İlkbahar-Yaz Yarış Sezonu açıldı Özel

Ankara İlkbahar-Yaz Yarış Sezonu, 10 Nisan 2018 Salı günü 7 koşulu bir programla açıldı. Sezonun ve günün ilk koşusunda 4 yaşlı 4 safkan Arap atı, 2100 metre kum pistte birincilik mücadelesi verdi. Koşuyu F. Sedat Dağyudan'ın Yoldaşağa (4yş ka Atomkarınca – Kız Kalesi, Rüzgar.30) isimli safkanı aprantisi Mert Ali Solmaz idaresinde 2’34”04'lük derece yaparak kazandı. Birincilik ikramiyesi 36.500 TL olan koşuda Efeberk (Saburay) ikinci, Eseralp (Tigres Light) üçüncü, Karacakurt (Ağa Karaca) ise dördüncü oldu.

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Mete Aysal’a plaketini Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Talip Öztürk verdi. Türkiye Jokey Kulübü adına Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Mete Aysal’a bir buket çiçek verirken, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Ankara Şube Başkanı Engin Bekiroğulları da Mete Aysal’a çiçek verdi.

Törende ayrıca, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Genel Sekreteri Haydar Çevik, kazanan atın Aprantisi Mert Ali Solmaz’a  bir buket çiçek verdi. Şeref tribününde düzenlenen törene TJK Asli Üyeleri Gülnur Gülerce ve Faruk Tınaz, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.

Yarışlar başlamadan önce TYAYSD Ankara Şubesinde Dernek Genel Merkez Yöneticileri ve Şube Başkanları, Ankaralı atçılarla bir araya gelip sohbet toplantısı yaptı.

 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 11 Nisan 2018 11:44

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık