Menu

AYYD'den KAMUOYUNA DUYURU Özel

Safkanların idman ve form durumlarına ilişkin bilgilerin kamuoyuna aktarılması,  yarış medyası ve bu bağlamda,  At Yarışı Yazarları Derneği’nin görevleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Derneğimizin üyeleri arasında bu hizmeti veren çok sayıda arkadaşımız bulunmaktadır. 

Son dönemlerde bilgilerin sağlanması ve paylaşılması konularında ciddi sıkıntıların yaşandığı, bazı kişi ve kuruluşların haklarını yasal yollarla aramayı seçtikleri hepimizce bilmektedir. Dernek; hak ve çıkarların koruması amacıyla yargıya aktarılan ve kişilerin özel isteklerini içeren konularda taraf olmamakta kararlıdır.

Dernek;  sektöre zarar vermeye başlayan bu sorunun kalıcı ve hakça çözümü için Türkiye Jokey Kulübü ile başladığı görüşmelerini sürdürmektedir. Bu düzenlemede yer almak istememizin temel nedeni; üyemiz olsun ya da olmasın, hiçbir emekçiyi dışlamayan, eşit haklara sahip olacakları, şeffaf bir sistem oluşturmaktır.   

Türkiye Jokey Kulübü’ne vermiş olduğumuz öneriden de anlaşılacağı üzere; oluşturulacak modelde At Yarışı Yazarları Derneği’nin hiçbir parasal talebi bulunmadığını, bu ve benzeri söylentilerin asılsız ve kasıtlı olarak çıkarıldığını özellikle belirtmek isteriz.

At Yarışı Yazarları Derneği kuruluşundan bu yana, doğruları savunarak, medya ile kamuoyu arasında köprü olmayı, yarış yazarlarının hak ve çıkarlarını korumaya çalışmaktadır. Bu çabasını bundan sonra da kararlılıkla sürdüreceğini kamuoyunun bilgilerine saygı ile arz ederiz.

At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu   

Son DüzenlenmeCumartesi, 14 Nisan 2018 10:58

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık