Menu

Orhan Meker Serbest Handikap’ta Sürpriz Yok! Özel

Her sene geleneksel olarak İstanbul İlkbahar - Yaz yarış sezonunun başladığı ilk gün koşulan KV-18/S Orhan Meker Serbest Handikapı, Hakan Sabri Özcan'ın sahibi ve yetiştiricisi, Sabri Bektaş’ın ise antrenörü olduğu Run And Win (3yş de Win River Win - Bella Mia, Ocean Crest), jokeyi Halis Karataş ile 1’22”20’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

1400 metre çim pistte gerçekleştirilen 94.000 TL ikramiyeli koşuya 3 yaşlı 8 safkan İngiliz tayı katıldı. 12’lik tempolarla başlayan ve ilk 400 metreden sonra 11.5 ve 11’lik tempolara düşen koşuyu arka grupta takip eden ve düzlükten sonra pistin ortasından bulduğu kulvardan ip gibi çok düzgün bir sprint yaparak son 150’de rakiplerine üstünlüğünü kabul ettiren Run And Win, bu galibiyetiyle Erkek Tay Deneme öncesi ilgililerine umut verirken, 7’inci startında üst üste 5’inci birinciliğini elde etti.

Starttan iyi çıkış yapamamasına rağmen yarıştaki yüksek tempo nedeniyle bunun avantajını çok iyi kullanan ve düzlükte zaman zaman önü kapanır gibi olmasına rağmen bariyer dibinden güçlü ataklarla gelen Ganando Solo (Church Pictures) ikinciliği elde ederken, mücadeleden her zaman formda kalmayı başaran istikrarlı dişi tay Şeker Hanım (Victory Gallop) üçüncü, kariyerinin bugüne kadar ki en önemli yarışına çıkan Darkholm (Mendip) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu sonrasında yapılan törende kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Hakan Sabri Özcan'a plaketi Banu Akçal verdi. Törene, TJK Başkanı Serdal Adalı, Genel Sekreter Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk ve TJK Genel Koordinatörü Ender Aydıner ile davetliler de katıldı.

 

 

@ Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

 

Son DüzenlenmePerşembe, 12 Nisan 2018 13:29

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık