Menu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koşusu'nu ODDJOB kazandı Özel

İstanbul İlkbahar - Yaz yarış sezonunun başladığı 11 Nisan Çarşamba günü, 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak koşulan KV-6 İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koşusu’nu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi, Abdülsamet Tekin’in yetiştiricisi, Şahin Yıldırım’ın menajeri ve Sefa Arslan’ın antrenörü olduğu Oddjob (4yş aa Spring At Last – Glass Path, El Corredor), jokeyi Halis Karataş ile 2’07”71’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

2000 metre sentetik pistte gerçekleştirilen 94.000 TL ikramiyeli koşuda usta jokeyinin önemli katkılarıyla son 200’de müthiş sprinti ile hedefe ulaşan Oddjob, bu galibiyetiyle kariyerinin en önemli birinciliğine imza attı. Düzlüğün ortasında bir ara ‘kazandı’ dedirten Bavi Reş (Yonaguska) koşudan ikinci olarak ayrılırken, mücadeleden Paix (Oratorio)  üçüncü, Ryan Arel (Goldat) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu sonrası düzenlenen törende İl Emniyet Müdür Yardımcısı Turgay Aytepe, kazanan atın sahibi ve TJK Yönetim Kurulu Üyesi Tuğban İzzet Aksoy’a kupasını verirken, TJK Başkanı Serdal Adalı’ya da günün anısına bir tebrik plaketi verdi.

Winner Circle alanında düzenlenen törene, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk, TJK Genel Koordinatörü Ender Aydıner, Asli Üye Tayral Tutumlu ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan üst düzey Emniyet Müdürleri de katıldı.

 

Son DüzenlenmeCuma, 13 Nisan 2018 12:09

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık