Menu

Mohaç Koşusu'nda YELTAY’dan süper derece; 1’43”81 Özel

Mohaç Meydan Muharebesi adına 13 Nisan 2018 Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen, 4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus G2/DHT Mohaç Koşusu'nu, Mahmut Kaya tarafından yetiştirilen, Davut Kaya'nın sahibi ve Hüseyin Kaya’nın antrenörü olduğu Yeltay (4yş ae Güntay – Yeldem, Pegasus), jokeyi Selim Kaya ile 1’43”81’lik tarihin bu mesafedeki en iyi 3’üncü derecesini gerçekleştirerek kazandı.

1600 metre çim pistte gerçekleştirilen 225.000 TL ikramiyeli koşuda 11 safkan Arap atı birincilik mücadelesi verdi. İzmir’de yılbaşından bu yana start aldığı 4 yarışı da kazanarak İstanbul’a fit durumda gelen Yeltay, starttan ilk 400 metreyi 28”08 geçirten tecrübeli jokeyinin altında kolay bir galibiyete imza atarken, koşuda ikinciliği beklentilerden daha iyi bir performans sergileyen Selkut (Özgünhan), üçüncülüğü üst üste kazandığı kum yarışlarının ardından çim pistte de gayet başarılı koşabileceğini gösteren Serdümen (Tamerinoğlu 1), dördüncülüğü ise Akkula (Turbo) elde etti.

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan atın sahibi adına antrenör Hüseyin Kaya'ya kupasını TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya verdi. Törene TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, Asli Üyeler Alaattin Çoban ve Erkut Ersever ile Ferhan Göktürk de katıldı.

Son DüzenlenmeCumartesi, 14 Nisan 2018 10:05

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık