Menu

VALENCIA'dan Dişi Tay Deneme’ye Rezervasyon Özel

2009 yılında vefat eden unutulmaz atçı ve yetiştirici merhum F. Derya Beşikçi adına 13 Nisan 2018 Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen KV-8/S/D koşuyu, Celal Tekdoğan'ın sahibi ve yetiştiricisi, Metin Tekdoğan’ın ise antrenörü olduğu Valencia (3y dd Mendip – Lunarat, Royal Abjar), jokeyi Ahmet Çelik ile 1’22”44’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

1400 metre çim pistte gerçekleştirilen 80.000 TL ikramiyeli koşuda 3 yaşlı 10 safkan İngiliz Dişi tayı start aldı. Startla birlikte ön grubun hemen arkasına yerleşen ve 800’den sonra hızlanan tempolar altında son virajı 3’üncü olarak dönen Valencia, özellikle 200’den sonra arttırdığı temposu ile son 50’de önde kaçan rakibini yakalayıp birinciliğe uzanırken, Mayıs ayında koşulacak olan Dişi Tay Deneme Koşusu içinde rezervasyonunu yaptırmış oldu. Startla birlikte başa çıkan Noisy (Black Bishop) çok iyi koştuğu yarıştan ikinci olarak ayrılırken, büyük favori olan ekürisi Miss Planet’inbeklenen görüntüsünden uzak göründüğü mücadelede Timetosaygoodbye (Raven's Pass) üçüncü, starttan geç çıkış yapmasına rağmen özellikle son düzlüğün ikinci yarısını çok iyi koşan Cosmic Dancer (Mali) ise dördüncü oldu.

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan tayın sahibi Celal Tekdoğan'a kupasını, TJK Eski Başkanı Yasin Kadri Ekinci verdi. Şeref tribününde düzenlenen törene TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Yücetürk, Yüksel Göktürk ve Tuğban İzzet Aksoy, TJK Genel Koordinatörü Ender Aydıner, Asli Üyeler Nişan Arek Kuyumciyan, Alaattin Çoban ve Erkut Ersever ile Beşikçi Ailesi de katıldı.

Son DüzenlenmeCumartesi, 14 Nisan 2018 16:53

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık