Menu

Reha Eken Koşusu’nu FLASHING GIRL kazandı Özel

Merhum Reha Eken adına 13 Nisan 2018 Cuma akşamı düzenlenen KV-6/D koşuyu, Yakup Elğaç’ın sahibi, Yavuz Çiftçi’nin yetiştiricisi ve Kazım Yıldız’ın ise antrenörü olduğu Flashing Girl (4yş ak Luxor – Umutlu, Strike The Gold), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 1’26”27’lik derecesi işle kazandı.

4+ yaşlı 6 safkan İngiliz atının 1400 metre sentetik pistte birincilik mücadelesi verdiği koşuda, son düzlüğe çok kolay çıkan ve düzlüğün ortasına kadar kolay bir tempoda rakiplerine üstünlük sağlayan Flashing Girl, sonlarda iç kulvardan gelen rakibine direnerek birinciliğe uzanırken, aynı zamanda kariyerinin 8’inci birinciliğine imza attı. Düzlük başında kolay bir yarış kazanacağı izlenimi veren rakibine özellikle son 1200’den sonra korkulu anlar yaşatan Honey Ryder (Raven’s Pass) koşuda ikinciliği elde ederken, mücadeleden Cep Durak (Victory Gallop) üçüncü, Chivic (Victory Gallop) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından gerçekleştirilen kupa töreninde kazanan atın sahibi Yakup Elğaç'a plaketini Mert Eken verdi. Törene TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Tuğban İzzet Aksoy, Asli Üye Erkut Ersever ile Ferhan Göktürk ve Fatih Çiftçi de katıldı.

 

Son DüzenlenmeCumartesi, 14 Nisan 2018 11:23

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık