Menu

TOMİRİS Bursa’da Geçilmiyor! Özel

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında 13 Nisan Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda düzenlenen KV-6 Bursa Emniyet Müdürlüğü Koşusu’nu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Askeri Canpolat’ın menajeri ve Batuhan Ay’ın ise antrenörü olduğu Tomiris (3yş ad Native Khan – Infinity, Common Grounds), jokeyi Deniz Yıldız ile 1’30”11’lik derecesi ile kazandı.

1500 metre çim pistte gerçekleştirilen 3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus koşuda, 152 günlük bir aranın ardından start alan Tomiris, bu galibiyetiyle aynı zamanda Bursa’da pistinde start aldığı 3’üncü yarışından da birincilikle ayrılmış oldu. 10 safkan İngiliz tayının katıldığı yarışta Metafora (Arizona Red) ikinciliği elde ederken, koşudan Crazy Chick (Win River Win) üçüncü, Burakşah (Powerscourt) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan tayın sahibi adına Askeri Canpolat'a plaketini ve çiçeğini Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Mustafa Altınsu verdi. Törende ayrıca TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge, kazanan tayın sahibi adına Askeri Canpolat'a bir buket çiçek verdi. Törene Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldı.

Son DüzenlenmeCumartesi, 14 Nisan 2018 12:26

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık