Menu

ULAN BATOR Sezona Fırtına Gibi Girdi Özel

TJK Eski Başkanlarından, atçı ve yetiştirici merhum Ali Doğan Ünlü anısına 15 Nisan 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan A3 mücadeleyi, Hatice Yıldız’ın sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Öcal’ın ise antrenörü olduğu Ulan Bator (4yş da Luxor – Gençceren, Kaneko), jokeyi Halis Karataş ile 1’21”48’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

1400 metre çim pistte koşulan 128.000 TL ikramiyeli koşuda 4 ve yukarı yaşlı 5 safkan İngiliz atı start aldı. Sert tempolarla başlayan ve ilk 800 metresi 46 saniyenin içerisinde geçilen koşuda, 400’den sonra orta kulvardan rakiplerine hakimiyetini hissettiren Ulan Bator, sezona çok iyi giren usta jokeyinin altında sonlarda etkili gelen Kreacher’a(Dehere) direnerek birinciliğe uzanırken, mücadeleden Dayım Benim (Lion Heart) üçüncü, Sinclair (Okawango) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu ardından düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibesi Hatice Yıldız'a kupasını Tülin Ünlü verdi. Törene TJK Başkanı Serdal Adalı, Genel Sekreter Sadettin Atığ, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Yücetürk ve Ahmet Özbelge, TJK Genel Koordinatörü Ender Aydıner, Asli Üye Nişan Arek Kuyumciyan, Ünlü Ailesi ve davetliler de katıldı.

 

Son DüzenlenmePazar, 15 Nisan 2018 20:08

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık