Menu

RHYTHM DIVINE Veliefendi’de Piste Çıkıyor Özel

Geçtiğimiz yılın G1 Çaldıran Koşusu galibi olan ve yaklaşık 1.5 ay önce Kocaeli Hipodromunda kazandığı A3 İzmit Koşusu ile 2018 yılındaki ilk startını alan Rhythm Divine (3yş de Torok – Stainless, Unaccounted For), İstanbul Yaz Yarış Sezonunu 25 Nisan 2018 Çarşamba günü Veliefendi Hipodromu’nda koşacağı A3 mücadele ile açmaya hazırlanıyor.

Erkek Tay Deneme öncesi son prova niteliğindeki 1600 metre mesafeli çim pistteki mücadeleye, son iki yarışını kazandığı başarılı genç jokeyi Mustafa Çiçek ile çıkacak olan kalite safkan, bu koşudan istediği sonuçla ayrılması durumunda tartışmasız Triple Crown’un ilk ayağına büyük favori olarak çıkacak.

6’da 4 yaptı

Yarış hayatına 1 Ağustos 2017 tarihinde Kocaeli’nde kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan Rhythm Divine, bugüne dek 6 kez start alıp 4 yarış ve 777.900 TL ikramiye kazandı. Sentetik pistte henüz start almayan, kum pistte ise 4 kez koşup 4 kez kazanan başarılı tay, 2 kez ayak bastığı çim pistte A2 Kayı Koşusunda ikinci olurken, G1 Çaldıran Koşusunu ise kazanmayı başardı.

TOROK temsilcisi

Rhythm Divine’nin babası G1 Anafartalar Koşusu galibi Torok (Singspiel)’dur. Yarış hayatı boyunca 12 kez start alıp 4 kez kazanan safkanın ilk jenerasyon tayları 2016 senesinde start almaya başlamış olup 2017 yılı Gazi Koşusu galibi Piano Sonata’nın da babası olan başarılı aygırın bugüne dek koşan 39 yavrusundan 24’ü yarış kazanmayı başarmış, az sayıdaki temsilcisine rağmen 7’si de Black Type performans sergilemiştir.

Annesi UNACCOUNTED FOR kızı

Rhythm Divine’nin annesi 2 yaşında İzmir’de 3 kez start alıp 1 üçüncülük, 1 kez de ikincilik elde ettikten sonra damızlığa ayrılan Stainless (Unaccounted For)’dir. Jetfly (Torok) isimli ilk yavrusu 3 yarış kazanıp A3 Pansiyon Hara Koşusu dördüncülüğü elde eden kısrağın ikinci tayı Rhythm Divine olup Black Bishop’dan 2017 doğumlu bir dişi ve Justenuffhumor’dan 2018 doğumlu bir de erkek tayı bulunmaktadır.

 

Son DüzenlenmePazartesi, 23 Nisan 2018 17:52

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık