Menu

TSYD Koşusu’nu KREACHER kazandı Özel

1963 yılından bu yana Türk spor yazarlarının mesleki kuruluşu olan Türkiye Spor Yazarları Derneği adına 29 Nisan Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen KV-8/S koşuyu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Caner Akgül’ün ise antrenörü olduğu Kreacher (5y da Dehere – Aces Dancing, Big Shuffle) jokeyi Ahmet Çelik ile 1’37”61’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus 1600 metre çim pistte gerçekleştirilen koşuda startla birlikte öne düşen ve bir daha rakiplerine hiçbir şans tanımadan kolay bir şekilde birinciliğe uzanan Kreacher’ın ardında ikinciliği Dayım Benim (Lion Heart) elde ederken, mücadeleden Sinclar (Okawango) üçüncü, Yalpagan (Unaccounted For) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından Şeref Tribünü'nde düzenlenen törende, kazanan atın sahibi V. İbrahim Aracı'ya plaketini TSYD Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Öner verdi. Törene TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, TYAYSD Başkanı Talip Öztürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, TJK Asli Üyesi Alaattin Çoban ile davetliler de katıldı.

Son DüzenlenmePazartesi, 30 Nisan 2018 11:31

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık