Menu

TBMM Kupası 202 Gün Sonra Koşan TALİPHAN’ın… Özel

Ankara 75.Yıl Hipodromunda 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü koşulan, 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1/DHT/TR TBMM Kupası Koşusunu, 202 gündür start almayan Talip Öztürk’e ait, Ahmet Kavran tarafından yetiştirilen, menajerliğini İbrahim Gökbaş, antrenörlüğünü ise Bahattin Dağ’ın yaptığı Taliphan (Caş – Kutbike, Odinhan), son haftaların formda jokeyi Uğur Polat ile kazandı.

1600 metre mesafede ve 3.4 ölçümlü yumuşak çim pistte gerçekleşen 825.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda düzlükteki etkili sprinti ile sonuca giden Taliphan’ın ardında ikinciliği bir baş farkı ile son dönemin en formda safkanlarından Batman Aslanı (Tamerinoğlu) elde ederken, mücadeleden yine bir baş farkı geride Altıncı His (Özgünhan) üçüncü, Saadın Gücü (İzbatur) dördüncü, Denizim beşinci, Cankardeşler ise toplam 1 boy içerisinde altıncı oldu.

Şeref Tribünü'nde düzenlenen kupa töreninde, koşuyu kazanan atın sahibi adına Büşra Öztürk Karatepe'ye kupasını, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Karaman'a vekaleten, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Hakkı Polat verdi.

Kazanan safkanın antrenörü Bahattin Dağ plaketini, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve YKK Başkan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil verirken, jokey Uğur Polat'a ise plaketini TJK Başkanı Serdal Adalı verdi.

Törene, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hakan Yücetürk ve Ahmet Özbelge ile davetliler de katıldı.

 

Son DüzenlenmeSalı, 08 May 2018 15:08

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık