Menu

Cezalı Atçı ve Antrenörler Müsteşar HADİ TUNÇ ile Buluştu Özel

Doping cezası alan ve bu nedenle mesleklerini icra edemeyen atçı ve antrenörler, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç ile bir araya geldiler.

2 Sene önce gerçekleştirilen Çalıştay’da alınan kararlar doğrultusunda bugün artık günümüz şartlarına uygun olmayan Doping Yönetmeliğinin bir an önce değiştirilmesini ve bu değişiklik esnasında bir kereye mahsus af çıkartılmasını isteyen antrenörlerle, Müsteşarlık görevinin yanı sıra Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığını da yürüten Tunç arasında geçen görüşmeye, Müsteşar Yardımcısı ve YKK Genel Sekreteri Nihat Pakdil ile YKK’da görevli Vet. Hek. Dr İlker Altıntaş da katıldı.

Kaya Kaya’nın aldığı randevu ile Bakanlık makamına giden ekipte yer alan Mücahit Kaya, Adil Ocak, Ramazan Çınar, Cuma Karataş, Fethi Yeşilbudak, İbrahim Baydan, İsmail Gür, Hacı Altın, Hasan Ergin, Taşkın Avcı, Sabahattin Tekdoğan, Mustafa Kurdu ve TYAYSD Ankara Şubesi Genel Sekreteri Sertaç Sevinç’i makamında kabul eden Müsteşar Hadi Tunç’un katılımcıları dinledikten sonra yaptığı konuşmada, Doping Yönetmeliği ve Af konusunda ciddi bir çalışmalarının bulunduğunu ancak seçim sürecinin yaşandığı bugünkü konjonktür gereği şu aşamada Meclise herhangi bir yasa teklifinin götürülmesinin mümkün olmadığını, ancak bu süreç içerisinde genel bir af çıkartılmasının söz konusu olması durumunda konunun mutlaka değerlendirilebileceğini söylediği öğrenildi.

 

 

Son DüzenlenmePerşembe, 10 May 2018 17:58

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık