Menu

Ediz Arslan Koşusu’nu WIN FOR ME kazandı Özel

11 Mayıs 2018 Cuma günü, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan genç jokey Ediz Arslan anısına Bursa Osmangazi Hipodromu’nda koşulan, 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus 2200 metre çim pistteki KV-6 koşuyu; Mehmet İlker Akdeniz’in yetiştirdiği, Ümit Özçaka’ya ait ve Ersan Yavuz tarafından antrene edilen Win For Me (Sageburg - Polar Cadeaux / Cadeaux Genereux), jokeyi Onur Atmaca’yla 2’19”78’lşik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

4 Safkanın birincilik için mücadele ettiği koşuda ikinciliği Marvelous Iron (Bernstein) burun farkıyla elde ederken, mücadeleden Zülfo Kirve (Kadir Baba) üçüncü, Sinyor Şamil (Scarface) ise dördüncü olarak ayrıldı.

ONUR ATMACA gözyaşlarını tutamadı

4 Mayıs günü attığı tweetinde merhum arkadaşı Ediz Arslan için duygusal bir paylaşım yapan Onur Atmaca, Win For Meile kazandığı yarış sonrası gözyaşlarına hakim olamazken, Jokeyler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Ersan Yavuz koşu sonrası kendisine bir buket çiçek verdi.

Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende kazanan atın sahibi Ümit Özçaka'ya kupasını merhum jokey Ediz Arslan’ın kardeşi Teoman Arslan verirken, törene TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ve eşi Ferhan Göktürk, merhum jokey Ediz Arslan’ın annesi Berrin Arslan, eski jokeylerden Kazım Şengel ve Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldı.

2009 yılında  Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden mezun olan ve 2010 yılında lisans alıp at binmeye başlayan Ediz Arslan, 1142 koşuda 102 birincilik elde etmiş ve 17 Mart 2017 tarihinde jokey olmuştu. Ediz Arslan’a Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve atçılık camiasına başsağlığı dileriz.

 

Son DüzenlenmeCuma, 11 May 2018 17:32

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık